Almanca Türkçe Sözlük Forum

Anadolu Lisesi Diplomasi  


0

Nasıl çevirirsiniz?

Lise diplomasını şimdiye kadar hep "Gymnasialabschlusszeugnis" olarak çevirdim.

"Abschlusszeugnis des Anadolu-Gymnasiums" olabilir mi?

Daha iyi önerisi olan var mı?

Teşekkürler

 
0

Forumu ve forum sözlüğünü iyi incelerseniz, bunların cevabını bulursunuz. Yukarıda Suche/Suchen bölümüne aradığınız kelimeyi yazınız. Karşılığı bulursunuz. Ayrıca: Türkisch-Deutsche und Deutsch-Türkische Glossare bölümünü inceleyin.

 
0

http://forum.cafeuni.com/read.php?9,11306

"Dünyada her şey için, maddiyat için, maneviyat için, muvaffakiyet için, en hakiki mürşit ilimdir, fendir; ilim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Yalnız, ilim ve fennin yaşadığımız her dakikadaki safhalarının tekâmülünü idrak etmek ve terakkiyatını zamanında takip eylemek şarttır. " Mustafa Kemal ATATÜRK

 
0

Anadolu Lisesi - Anatolisches Gymnasium, Anadolu Gymnasium

 
0

emine.balkiraz schrieb:


> Anadolu Lisesi - Anatolisches Gymnasium, Anadolu
> Gymnasium

Genau. Wie in dem von Kantürk angegebenen Glossar bereits nachzulesen war.

Willkommen im Forum, Emine.

 
0

`` Gymnasium Abschlusszeugnis des Anatoliens `` böyle de olabilir yada `` Abschlusszeugnis des Anatolien Gymnasiums ``

 
0

Meines Erachtens sollte man "Anadolu" als Eigennamen gelten lassen "Anadolu Gymnasium" übersetzen. Letzteres kommt beim deutschen Publikum, das die Eigenarten dieser Gymnasien nicht kennt, vermutlich besser an als eine Übersetzung mit "anatolisch" oder "Anatolien". Denn diese Gymnasien haben ja nichts mit dem zu tun, was der deutsche Leser gemeinhin als "anatolisch" ansieht, sondern sind ganz im Gegenteil durch ihre Fremdsprachlichkeit besonders hervorgehoben.

"Dünyada her şey için, maddiyat için, maneviyat için, muvaffakiyet için, en hakiki mürşit ilimdir, fendir; ilim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Yalnız, ilim ve fennin yaşadığımız her dakikadaki safhalarının tekâmülünü idrak etmek ve terakkiyatını zamanında takip eylemek şarttır. " Mustafa Kemal ATATÜRK

 
  
Arbeitet

Bitte Anmelden oder Registrieren
Almanca Türkçe Sözlük Forumu DasForum’a hoşgeldiniz! Almanca öğrenmek isteyenlerin, Almanca öğretmenlerinin, Almanca eğitmenlerinin, çevirmenlerin ve mesleği gereği Almanca ile içli dışlı olan herkesin ihtiyacına uygun 25 bin civarında üstün kaliteli kaydın yer aldığı forumun kullanımı tamamen ücretsizdir. Forumda yer alan metinleri okumak için kaydolmanıza gerek yoktur. Yeni bir konu açmak ya da forumdaki bir yazıya cevap yazmak isteyenlerin ise DasForum’da ücretsiz bir hesap açmaları gerekmektedir.

DasForum’da saygın bir üslup ve dostane bir atmosferin hakim olduğunu özellikle belirtmekte fayda var.  Forumdaki bir diğer önemli konu ise soruların soruluş şekliyle ilgili. Bu yüzden DasForum’da yeni bir konu açmadan önce forum içinde araştırma yapmanın yanı sıra, Almanca dilinde yazılmış bu metni ve bu metne cevaben yazılı Türkçe metni okumanızı salık veririz.


Herzlich willkommen im kostenlosen, originalen deutsch-türkischen Lern- und Übersetzungsforum von DasSözlük! Das Forum ist ein Teil von DasSözlük und dient als kostenlose Austauschplattform für alle User. professionelle Übersetzer, Sprachwissenschaftler, Lehrer, Autoren, Journalisten sind hier genauso willkommen wie Türkisch-Lernende oder andere Laien.
LÜTFEN DİKKAT:

Eski CafeUni-hesaplarının tamamına yakınını yeniden kullanıma açmayı başarabildik. Forumdaki eski hesabını aktifleştirmek isteyenlerin şifremi unuttum fonksiyonunu kullanması rica olunur.
Eski forum kayıtlarının DasSözlük’e aktarımı esnasında bazı yazıların yanlışlıkla farklı bir rumuz altında yayına girdiğini tespit ettik. Aktarım işleminin bu amaç için geliştirdiğimiz özel bir yazılım ile yapıldığını belirtir bu durumdan olumsuz etkilenen tüm kullanıcıların affına sığınırız. Sözkonusu sorunu elle düzeltmek bir hayli meşakatli olacağı için çok gerekmediği müddetçe bu şekilde devam edilmesi ricamızı kabul etmenizi dileriz.

CafeUnis alte Forum ist wieder online! Wer sich im Forum einloggen will, wird gebeten die „Kennwort-Vergessen-Funktion“ zu benutzen. Wir konnten fast alle Accounts retten.


AFRtour: Almanya Fuar Turu B2B Partneriniz. Transfer, rehber, şehir turu, otel vb.

Baklava7 : Baklava AVM’si. Dünyanın ilk tatlı ürünler sipariş pazarı

SuperSözlük: Büyük Türkçe deyimler, atasözleri, eş, benzer ve zıt anlamlılar sözlüğü.

WebDolmetscher: Alman mahkemeleri ve devlet dairelerinde geçerli Türkçe-Almanca mükemmel çeviri.