Almanca Türkçe Sözlük Forum

Pulsader  


0

Sie haben dir die Pulsadern aufgeritzt.Es soll so aussehen,als ob du Selbstmord begehen wolltest.

tam çeviremedim bir yardımcı olursanız sevinirim.

 
0

Olaya intihar görünümü vermek için senin bileğini kesmişler/kestiler.

 
0

teşekkürler

 
0

"alman metin ceviri" yerine "Pulsader" yaziver lütfen

"Dünyada her şey için, maddiyat için, maneviyat için, muvaffakiyet için, en hakiki mürşit ilimdir, fendir; ilim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Yalnız, ilim ve fennin yaşadığımız her dakikadaki safhalarının tekâmülünü idrak etmek ve terakkiyatını zamanında takip eylemek şarttır. " Mustafa Kemal ATATÜRK

 
0

Merhaba Eralp,

Kantürk haklı. Başlıkların tamamını değiştir lütfen. Konuların hepsine içerikle uyuşan, anlamlı başlıklar atmazsan CefeUni hesabını kapatmam gerekecek. Kusura bakma lütfen. Bir sonraki CafeUni ziyaretine kadar zamanın var!

Selam
Mustafa

Wer ständig glücklich sein will, muss sich oft verändern | Konfuzius.

 
0

Sevgili Mustafa,

Eralp bunları kötü niyetle yapmamış. CafeUni'ye uyum sağlaması için kendisine biraz zaman tanımamız gerekiyor bence.

Selamlar,
Eva

 
0

eva.l schrieb:


> Sevgili Mustafa,
>
> Eralp bunları kötü niyetle yapmamış.
> CafeUni'ye uyum sağlaması için kendisine biraz
> zaman tanımamız gerekiyor bence.

Eva'ya katılıyorum. Kullanıcı hesabını kapatma gibi aşırı tedbirlere gerek yok.
Dün gece önerdiğim yeni kategori açılır açılmaz, Eralp ve kendisi gibi Almanca (veya Türkçe) öğrenenler bu tür sorularını artık o kategoride sormaya devam ederler.
Ancak, bu yeni kategorinin kısa süre içinde tıka basa dolmaması için, anlamadıkları cümleleri ayrı ayrı sormak (yani her cümle için yeni bir konu açmak) yerine cümleleri biriktirmeleri ve 5-6 tane bir araya geldiğinde hepsi için sadece bir tek konu açmalarını daha uygun bulunuyorum.

 
0

görüşlerinizde haklısınız yeni üye olduğumdan dolayı kusuruma bakmayın.anlayışınız için teşekkürler.uyarılarınızın hepsini dikkate alacağım.

 
  
Arbeitet

Bitte Anmelden oder Registrieren
Almanca Türkçe Sözlük Forumu DasForum’a hoşgeldiniz! Almanca öğrenmek isteyenlerin, Almanca öğretmenlerinin, Almanca eğitmenlerinin, çevirmenlerin ve mesleği gereği Almanca ile içli dışlı olan herkesin ihtiyacına uygun 25 bin civarında üstün kaliteli kaydın yer aldığı forumun kullanımı tamamen ücretsizdir. Forumda yer alan metinleri okumak için kaydolmanıza gerek yoktur. Yeni bir konu açmak ya da forumdaki bir yazıya cevap yazmak isteyenlerin ise DasForum’da ücretsiz bir hesap açmaları gerekmektedir.

DasForum’da saygın bir üslup ve dostane bir atmosferin hakim olduğunu özellikle belirtmekte fayda var.  Forumdaki bir diğer önemli konu ise soruların soruluş şekliyle ilgili. Bu yüzden DasForum’da yeni bir konu açmadan önce forum içinde araştırma yapmanın yanı sıra, Almanca dilinde yazılmış bu metni ve bu metne cevaben yazılı Türkçe metni okumanızı salık veririz.


Herzlich willkommen im kostenlosen, originalen deutsch-türkischen Lern- und Übersetzungsforum von DasSözlük! Das Forum ist ein Teil von DasSözlük und dient als kostenlose Austauschplattform für alle User. professionelle Übersetzer, Sprachwissenschaftler, Lehrer, Autoren, Journalisten sind hier genauso willkommen wie Türkisch-Lernende oder andere Laien.
LÜTFEN DİKKAT:

Eski CafeUni-hesaplarının tamamına yakınını yeniden kullanıma açmayı başarabildik. Forumdaki eski hesabını aktifleştirmek isteyenlerin şifremi unuttum fonksiyonunu kullanması rica olunur.
Eski forum kayıtlarının DasSözlük’e aktarımı esnasında bazı yazıların yanlışlıkla farklı bir rumuz altında yayına girdiğini tespit ettik. Aktarım işleminin bu amaç için geliştirdiğimiz özel bir yazılım ile yapıldığını belirtir bu durumdan olumsuz etkilenen tüm kullanıcıların affına sığınırız. Sözkonusu sorunu elle düzeltmek bir hayli meşakatli olacağı için çok gerekmediği müddetçe bu şekilde devam edilmesi ricamızı kabul etmenizi dileriz.

CafeUnis alte Forum ist wieder online! Wer sich im Forum einloggen will, wird gebeten die „Kennwort-Vergessen-Funktion“ zu benutzen. Wir konnten fast alle Accounts retten.


AFRtour: Almanya Fuar Turu B2B Partneriniz. Transfer, rehber, şehir turu, otel vb.

Baklava7 : Baklava AVM’si. Dünyanın ilk tatlı ürünler sipariş pazarı

SuperSözlük: Büyük Türkçe deyimler, atasözleri, eş, benzer ve zıt anlamlılar sözlüğü.

WebDolmetscher: Alman mahkemeleri ve devlet dairelerinde geçerli Türkçe-Almanca mükemmel çeviri.