Almanca Türkçe Sözlük Forum

Leitspuren  


0

Kılavuz hatları

 
0

Leitspur = Leitlinie (ohne Gewähr): rehber, kılavuz; (aber auch) kural, yönerge.

Ausserdem kann Dir in diesem Thema auch folgende Adresse/Erläuterung weiterhelfen:
Auszug:
"Unser Entwurf bezieht seinen Strom innerhalb der Lagerregalreihen aus unterirdischen Stromleitungen und kann somit rund um die Uhr eingesetzt werden und diese Stromleitungen als Leitspur und zur Positionsbestimmung benutzen."Devamı için tıklayınız.

Selamlar
Salih

 
0

Merhaba Salih,

Tüm yorumların için teşekkür ederim. Kontekse göre "kılavuz hatları" da olabiliyor(muş). Müşterinin terminolojisi bu.

 
0

Merhaba Gergedan,
Ben de geri bildirimin için teşekkür ederim.
Kolay gelsin.
Selamlar
Salih

 
0

Merhaba Salih,

Ben aslında bunları forumdaki arkadaşlara lazım olabilir diye yazıyorum. Acaba yanlış başlık altında mı yazıyorum?

 
0

Merhaba Gergedan,
Burada yazdığın sözcüklerde sorun yok. Hem bildiklerini paylaşmak, hem de emin olmak veya öğrenmek için foruma yazabilirsin. Ancak bu gibi tek sözcükleri "Türkçe-Almanca ve Almanca-Türkçe Sözcük Listeleri (Glossare)" bölümü altında yazdıkların için Kantürk haklı olarak bizi uyardı; zira bu bölüm hatasını ben de o uyardıktan sonra farkettim. Anlayacağın tek bir sözcük ile sözcük listelerinin/gruplarının (Glossare) FARKLI bölümlerde sorulması gerekiyor. Forumda bu iki bölümü dikkatle incelersen, farkı farkedeceksin.

Selamlar
Salih

 
0

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim Salih.

 
0

Birşey değil; iyi çalışmalar!
Yeni paylaşımlarda buluşmak üzere...
Selamlar
Salih

 
  
Arbeitet

Bitte Anmelden oder Registrieren
Almanca Türkçe Sözlük Forumu DasForum’a hoşgeldiniz! Almanca öğrenmek isteyenlerin, Almanca öğretmenlerinin, Almanca eğitmenlerinin, çevirmenlerin ve mesleği gereği Almanca ile içli dışlı olan herkesin ihtiyacına uygun 25 bin civarında üstün kaliteli kaydın yer aldığı forumun kullanımı tamamen ücretsizdir. Forumda yer alan metinleri okumak için kaydolmanıza gerek yoktur. Yeni bir konu açmak ya da forumdaki bir yazıya cevap yazmak isteyenlerin ise DasForum’da ücretsiz bir hesap açmaları gerekmektedir.

DasForum’da saygın bir üslup ve dostane bir atmosferin hakim olduğunu özellikle belirtmekte fayda var.  Forumdaki bir diğer önemli konu ise soruların soruluş şekliyle ilgili. Bu yüzden DasForum’da yeni bir konu açmadan önce forum içinde araştırma yapmanın yanı sıra, Almanca dilinde yazılmış bu metni ve bu metne cevaben yazılı Türkçe metni okumanızı salık veririz.


Herzlich willkommen im kostenlosen, originalen deutsch-türkischen Lern- und Übersetzungsforum von DasSözlük! Das Forum ist ein Teil von DasSözlük und dient als kostenlose Austauschplattform für alle User. professionelle Übersetzer, Sprachwissenschaftler, Lehrer, Autoren, Journalisten sind hier genauso willkommen wie Türkisch-Lernende oder andere Laien.
LÜTFEN DİKKAT:

Eski CafeUni-hesaplarının tamamına yakınını yeniden kullanıma açmayı başarabildik. Forumdaki eski hesabını aktifleştirmek isteyenlerin şifremi unuttum fonksiyonunu kullanması rica olunur.
Eski forum kayıtlarının DasSözlük’e aktarımı esnasında bazı yazıların yanlışlıkla farklı bir rumuz altında yayına girdiğini tespit ettik. Aktarım işleminin bu amaç için geliştirdiğimiz özel bir yazılım ile yapıldığını belirtir bu durumdan olumsuz etkilenen tüm kullanıcıların affına sığınırız. Sözkonusu sorunu elle düzeltmek bir hayli meşakatli olacağı için çok gerekmediği müddetçe bu şekilde devam edilmesi ricamızı kabul etmenizi dileriz.

CafeUnis alte Forum ist wieder online! Wer sich im Forum einloggen will, wird gebeten die „Kennwort-Vergessen-Funktion“ zu benutzen. Wir konnten fast alle Accounts retten.


AFRtour: Almanya Fuar Turu B2B Partneriniz. Transfer, rehber, şehir turu, otel vb.

Baklava7 : Baklava AVM’si. Dünyanın ilk tatlı ürünler sipariş pazarı

SuperSözlük: Büyük Türkçe deyimler, atasözleri, eş, benzer ve zıt anlamlılar sözlüğü.

WebDolmetscher: Alman mahkemeleri ve devlet dairelerinde geçerli Türkçe-Almanca mükemmel çeviri.