Almanca Türkçe Sözlük Forum

İşin içinden çıkamadım.Yardımcı olursanız çok sevinirim  


0

Danach bezogen Sie vom .......... bis ..... Anpassungsgeld für entlassene Arbeitsnehmer des Steinkohlebergbaus vom Bundesamt für Wirtschaft in Bochum. Es handelt sich hierbei nicht um Sozialhilfe.
Des Weiteren bezieht sich der Vermerk" Pflegetätigkeit" nicht auf die Tätigkeit eines Pflegers sondern um eine nicht erwerbmäßige Pflege eines Angehörigen.

Kendi çevirim:
İlgi yazınız ... tarihten ... tarihe kadar Steinkohlebergbau nun işten çıkarılan çalışanların hakettiği para (uyum parası). Bununla öyle bir sosyal yardım söz konusu değil
Devamında "Pflegetätigkeit" (bakım işi) ibaresi bakıcının işi değil aksine .........( sonrası yok). Ama buraya kadar da çok kötü bir çeviri olduğunun farkındayım.:S

Tercüme ederseniz çok sevinirim.

İlginize şimdiden teşekkürler

 
0

Ondan sonra ... tarihinden... tarihine kadar Bochum' daki Federal Ekonomi Dairesinden taşkömürü madenciliğindeki iş yerinden çıkarılan işçilere düştükleri mağduriyeti denkleştirmek amacıyla tahsis edilen ödemeler aldınız. Bu ödemeler, sosyal yardım sayılmaz.

Ayrıca "bakım işi" ibaresi, bir profesyonel bakıcının faaliyetini değil bir aile ferdinin profesyonel olmayan bakım işini kastediyor.

 
0

hierher verschoben

"Dünyada her şey için, maddiyat için, maneviyat için, muvaffakiyet için, en hakiki mürşit ilimdir, fendir; ilim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Yalnız, ilim ve fennin yaşadığımız her dakikadaki safhalarının tekâmülünü idrak etmek ve terakkiyatını zamanında takip eylemek şarttır. " Mustafa Kemal ATATÜRK

 
  
Arbeitet

Bitte Anmelden oder Registrieren
Almanca Türkçe Sözlük Forumu DasForum’a hoşgeldiniz! Almanca öğrenmek isteyenlerin, Almanca öğretmenlerinin, Almanca eğitmenlerinin, çevirmenlerin ve mesleği gereği Almanca ile içli dışlı olan herkesin ihtiyacına uygun 25 bin civarında üstün kaliteli kaydın yer aldığı forumun kullanımı tamamen ücretsizdir. Forumda yer alan metinleri okumak için kaydolmanıza gerek yoktur. Yeni bir konu açmak ya da forumdaki bir yazıya cevap yazmak isteyenlerin ise DasForum’da ücretsiz bir hesap açmaları gerekmektedir.

DasForum’da saygın bir üslup ve dostane bir atmosferin hakim olduğunu özellikle belirtmekte fayda var.  Forumdaki bir diğer önemli konu ise soruların soruluş şekliyle ilgili. Bu yüzden DasForum’da yeni bir konu açmadan önce forum içinde araştırma yapmanın yanı sıra, Almanca dilinde yazılmış bu metni ve bu metne cevaben yazılı Türkçe metni okumanızı salık veririz.


Herzlich willkommen im kostenlosen, originalen deutsch-türkischen Lern- und Übersetzungsforum von DasSözlük! Das Forum ist ein Teil von DasSözlük und dient als kostenlose Austauschplattform für alle User. professionelle Übersetzer, Sprachwissenschaftler, Lehrer, Autoren, Journalisten sind hier genauso willkommen wie Türkisch-Lernende oder andere Laien.
LÜTFEN DİKKAT:

Eski CafeUni-hesaplarının tamamına yakınını yeniden kullanıma açmayı başarabildik. Forumdaki eski hesabını aktifleştirmek isteyenlerin şifremi unuttum fonksiyonunu kullanması rica olunur.
Eski forum kayıtlarının DasSözlük’e aktarımı esnasında bazı yazıların yanlışlıkla farklı bir rumuz altında yayına girdiğini tespit ettik. Aktarım işleminin bu amaç için geliştirdiğimiz özel bir yazılım ile yapıldığını belirtir bu durumdan olumsuz etkilenen tüm kullanıcıların affına sığınırız. Sözkonusu sorunu elle düzeltmek bir hayli meşakatli olacağı için çok gerekmediği müddetçe bu şekilde devam edilmesi ricamızı kabul etmenizi dileriz.

CafeUnis alte Forum ist wieder online! Wer sich im Forum einloggen will, wird gebeten die „Kennwort-Vergessen-Funktion“ zu benutzen. Wir konnten fast alle Accounts retten.


AFRtour: Almanya Fuar Turu B2B Partneriniz. Transfer, rehber, şehir turu, otel vb.

Baklava7 : Baklava AVM’si. Dünyanın ilk tatlı ürünler sipariş pazarı

SuperSözlük: Büyük Türkçe deyimler, atasözleri, eş, benzer ve zıt anlamlılar sözlüğü.

WebDolmetscher: Alman mahkemeleri ve devlet dairelerinde geçerli Türkçe-Almanca mükemmel çeviri.