Almanca Türkçe Sözlük Forum

Berufskrankheiten  


0

Welche Leiden plagen euch?

Ich kann nach ein paar Stunden PC-Arbeit nicht mehr auf den Monitor schauen, mir wird schwindelig und mein Blutdruck steigt...

Und bei euch?

LG
Bosporus

 
0

Hiç bir şey sağlığımızdan daha önemli değil, bunu unutmayalım, ama insan bir işe yoğunlaştığında bunu unutabiliyor. Saatlerce bilgisayar başında olmak hem göze hem de belimize iyi gelmez tabi ki. Arada bir o bulunduğumuz ortamdan kalkıp dinlenmemiz şart. Herkese çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

 
0

Merhaba Bosporus

Bilgisayar gözlüğü kullanmayı düşündün mü hiç?
Ben bir senedir kullanıyorum ve çok faydasını gördüm.
(Daha önce, saatlerce oturup monitöre baktıktan sonra yüzümdeki tek renk, kan çanağına dönmüş gözlerim oluyordu.) :)
Tabii tansiyonunu doktora kontrol ettirsen daha iyi olur :)

Artık beni çok fazla yoran, sinirlerimi yıpratan (mesela Cuma öğleden sonra saat 16.00 da gelipte hafta sonumun canına okuyan "çok acil" işleri) artık kabul etmiyorum. Resmen uykularım kaçıyordu yetiştireceğim diye. Zaten o işlerin o kadar da acil olmadığını zamanla öğrendim. Bazen aradan iki hafta geçtikten sonra aynı işi tekrar getiren oldu. Eeh, hani acildi? İnsanlar ofiste yaşadığımızı düşünüyor herhalde.
Sırf bu yüzden homeoffice yapmadım. Büroyu kapatıp eve gittiğim zaman işten uzaklaşıyorum ve biraz "normal" hayat yaşıyorum.
Kendimize zaman ayırmayı öğrenmeliyiz derim B)-

Hepinize geçmiş olsun...

fdilek

 
0

Merhaba fdilek,

bilgisayar gözlügü ile ilgili olumlu seyler duydum, bu hafta göz doktoruma bir danisayim...

Acil isler konusunda cok haklisin, bir hafta önce ben de artik bu tür isleri almama karari aldim, hayirli olsun:))
Büroyu kapatinca kafandaki isyerini de paydos ettirebiliyorsan, ne mutlu sana:)

Iyi calismalar,
Bosporus

 
0

Bu arada:

Kontrolden gectim, meger bilgisayar karsisinda otururken boynumu egri tutuyormusum, ondan dolayi da bas dönemsi ve tansiyon...! Haberiniz ola, boynunuzu daima dikkate alin...

 
0

Geçmiş olsun. Hiç bir şey nedensiz değildir. Her şeyin bir nedeni var.

 
0

Ich habe Probleme mit meinen Augen, weil ich dauernd auf den PC starren muss. Kennt ihr das? Sie werden rot oder fangen an zu jucken und es entsteht ein gewisser Druck.

 
0

Böyle "Berufskrankheit" sanılan sıkıntıların nedenlerini ben çok yıllar önce araştırıp bazılarına da ilaç bulmuştum. Bası ağrıyan, gözleri doğru görmeyen, bilhassa kolu tutulan arkadaşlar bunu okurlarsa belki yardımı olur. http://www.ergo-online.de/site.aspx?url=html/arbeitsplatz/hardware/ergonomie_gegen_mausarm_2.htm

Fakat hiç unutmayın ki, insanın sıkıntısı da bu cins şikâyetlere neden olabilir.

 
0

TEARS NATURALE FREE; Göz Damlası, 32X 0.8ml, kuru göz rahatsızlığını tedavi eder, yanma, batma, yorgunluk hissi, acıma, hassas gözlere iyi gelir. Göz doktorum önermişti. Bilgisayar karşısında gözler yoruluyor, ayrıca sandalyede önemli, örneğin ben bilgisayar sandalyemi değiştirdim. Çünkü bel, boyun ağrıları da oluyor, yanlış oturma şekli yüzünden.

Herkese güzel bir Pazar günü dilerim.

 
  
Arbeitet

Bitte Anmelden oder Registrieren
Almanca Türkçe Sözlük Forumu DasForum’a hoşgeldiniz! Almanca öğrenmek isteyenlerin, Almanca öğretmenlerinin, Almanca eğitmenlerinin, çevirmenlerin ve mesleği gereği Almanca ile içli dışlı olan herkesin ihtiyacına uygun 25 bin civarında üstün kaliteli kaydın yer aldığı forumun kullanımı tamamen ücretsizdir. Forumda yer alan metinleri okumak için kaydolmanıza gerek yoktur. Yeni bir konu açmak ya da forumdaki bir yazıya cevap yazmak isteyenlerin ise DasForum’da ücretsiz bir hesap açmaları gerekmektedir.

DasForum’da saygın bir üslup ve dostane bir atmosferin hakim olduğunu özellikle belirtmekte fayda var.  Forumdaki bir diğer önemli konu ise soruların soruluş şekliyle ilgili. Bu yüzden DasForum’da yeni bir konu açmadan önce forum içinde araştırma yapmanın yanı sıra, Almanca dilinde yazılmış bu metni ve bu metne cevaben yazılı Türkçe metni okumanızı salık veririz.


Herzlich willkommen im kostenlosen, originalen deutsch-türkischen Lern- und Übersetzungsforum von DasSözlük! Das Forum ist ein Teil von DasSözlük und dient als kostenlose Austauschplattform für alle User. professionelle Übersetzer, Sprachwissenschaftler, Lehrer, Autoren, Journalisten sind hier genauso willkommen wie Türkisch-Lernende oder andere Laien.
LÜTFEN DİKKAT:

Eski CafeUni-hesaplarının tamamına yakınını yeniden kullanıma açmayı başarabildik. Forumdaki eski hesabını aktifleştirmek isteyenlerin şifremi unuttum fonksiyonunu kullanması rica olunur.
Eski forum kayıtlarının DasSözlük’e aktarımı esnasında bazı yazıların yanlışlıkla farklı bir rumuz altında yayına girdiğini tespit ettik. Aktarım işleminin bu amaç için geliştirdiğimiz özel bir yazılım ile yapıldığını belirtir bu durumdan olumsuz etkilenen tüm kullanıcıların affına sığınırız. Sözkonusu sorunu elle düzeltmek bir hayli meşakatli olacağı için çok gerekmediği müddetçe bu şekilde devam edilmesi ricamızı kabul etmenizi dileriz.

CafeUnis alte Forum ist wieder online! Wer sich im Forum einloggen will, wird gebeten die „Kennwort-Vergessen-Funktion“ zu benutzen. Wir konnten fast alle Accounts retten.


AFRtour: Almanya Fuar Turu B2B Partneriniz. Transfer, rehber, şehir turu, otel vb.

Baklava7 : Baklava AVM’si. Dünyanın ilk tatlı ürünler sipariş pazarı

SuperSözlük: Büyük Türkçe deyimler, atasözleri, eş, benzer ve zıt anlamlılar sözlüğü.

WebDolmetscher: Alman mahkemeleri ve devlet dairelerinde geçerli Türkçe-Almanca mükemmel çeviri.