Almanca Türkçe Sözlük Forum

(Baska) neden olacak,.... (da ondan)  


0

Liebe Leute,

Ich bin auf der Suche nach eine entprechende, und sogar wenn möglich, genaue deutsche Übersetzung mit vergleichbaren Stil und Effekt für "(Baska) neden olacak, .... (da ondan)".

Beispiele:

Bu istegimi türkce yazmadim. Neden olacak, almancami gelistirmek istiyorum (da ondan).
Bense o romani okumayi hic düsünmedim, baska neden olacak, okuruna saygi duymayan yazarlari okumam da ondan.
O yaz Bodrum'a tasindi. (Baska) neden olacak, son yillarini hep dogdugu topraklarda gecirmeyi düslüyordu (da ondan.)

Ich schätze, so etwa "Nicht anders als deswegen, weil..." nicht gehen würde, oder? Ich bitte daher um eure Hilfe sehr!

Vielen Dank im Voraus!

Gezegen

 
0

Hier die beiden Möglichkeiten im Deutschen:

Ich gehe heute nicht mir dir ins Kino, und zwar weil ich den Film, für den du dich interessierst, schon kenne.

Ich gehe heute nicht mir dir ins Kino, und zwar aus dem einfachen Grund, dass ich den Film, für den du dich interessierst, schon kenne.

 
0

Ich danke dir viel, John! Und zwar weil du mir dabei schnell geholfen hat.

 
0

gezegennn schrieb:


> Und zwar weil du mir dabei schnell geholfen hast.

:)-D

 
0

Übrigens kann man "Und zwar weil ..." und "Und zwar aus dem einfachen Grund, dass ..." auch an den Anfang eines Satzes stellen oder zum Beispiel als Antwort auf eine "Warum"-Frage benutzen.

 
  
Arbeitet

Bitte Anmelden oder Registrieren
Almanca Türkçe Sözlük Forumu DasForum’a hoşgeldiniz! Almanca öğrenmek isteyenlerin, Almanca öğretmenlerinin, Almanca eğitmenlerinin, çevirmenlerin ve mesleği gereği Almanca ile içli dışlı olan herkesin ihtiyacına uygun 25 bin civarında üstün kaliteli kaydın yer aldığı forumun kullanımı tamamen ücretsizdir. Forumda yer alan metinleri okumak için kaydolmanıza gerek yoktur. Yeni bir konu açmak ya da forumdaki bir yazıya cevap yazmak isteyenlerin ise DasForum’da ücretsiz bir hesap açmaları gerekmektedir.

DasForum’da saygın bir üslup ve dostane bir atmosferin hakim olduğunu özellikle belirtmekte fayda var.  Forumdaki bir diğer önemli konu ise soruların soruluş şekliyle ilgili. Bu yüzden DasForum’da yeni bir konu açmadan önce forum içinde araştırma yapmanın yanı sıra, Almanca dilinde yazılmış bu metni ve bu metne cevaben yazılı Türkçe metni okumanızı salık veririz.


Herzlich willkommen im kostenlosen, originalen deutsch-türkischen Lern- und Übersetzungsforum von DasSözlük! Das Forum ist ein Teil von DasSözlük und dient als kostenlose Austauschplattform für alle User. professionelle Übersetzer, Sprachwissenschaftler, Lehrer, Autoren, Journalisten sind hier genauso willkommen wie Türkisch-Lernende oder andere Laien.
LÜTFEN DİKKAT:

Eski CafeUni-hesaplarının tamamına yakınını yeniden kullanıma açmayı başarabildik. Forumdaki eski hesabını aktifleştirmek isteyenlerin şifremi unuttum fonksiyonunu kullanması rica olunur.
Eski forum kayıtlarının DasSözlük’e aktarımı esnasında bazı yazıların yanlışlıkla farklı bir rumuz altında yayına girdiğini tespit ettik. Aktarım işleminin bu amaç için geliştirdiğimiz özel bir yazılım ile yapıldığını belirtir bu durumdan olumsuz etkilenen tüm kullanıcıların affına sığınırız. Sözkonusu sorunu elle düzeltmek bir hayli meşakatli olacağı için çok gerekmediği müddetçe bu şekilde devam edilmesi ricamızı kabul etmenizi dileriz.

CafeUnis alte Forum ist wieder online! Wer sich im Forum einloggen will, wird gebeten die „Kennwort-Vergessen-Funktion“ zu benutzen. Wir konnten fast alle Accounts retten.


AFRtour: Almanya Fuar Turu B2B Partneriniz. Transfer, rehber, şehir turu, otel vb.

Baklava7 : Baklava AVM’si. Dünyanın ilk tatlı ürünler sipariş pazarı

SuperSözlük: Büyük Türkçe deyimler, atasözleri, eş, benzer ve zıt anlamlılar sözlüğü.

WebDolmetscher: Alman mahkemeleri ve devlet dairelerinde geçerli Türkçe-Almanca mükemmel çeviri.