Almanca Türkçe Sözlük Forum

Twitter  


0

Liebe CafeUni-Freund_Innen,

man soll ja auch heut zu Tage ich ein Twitteraccount haben und darum sind Twitter und ich nun doch Freunde geworden :)-D Vielleicht habt ihr ja Lust, mir dort mir zu folgen. Würd mich freu`n.... So können wir uns schneller und öfter über CafeUni austauschen bzw. neue Kreise auf CafeUni aufmerksam machen. Finden kann man mich bei dem berühmten Vögelein ziemlich einfach: nach M. Mustafa Sahin suchen!

Übrigens, bald gibt's viiiieeele Neuigkeiten Wir arbeiten schon lange Zeit daran.

Liebste Grüße
Mustafa

===================================================================================================

Sevgili CafeUni Dostları,

geç oldu ama oldu; artık benim de bir Twitter hesabım var. Gerçi yıllar önce açtığımız bir CafeUni hesabı var ama öyle atıl bir şekilde, kendi kaderine terk edilmiş şekilde, bekliyor oralarda.

CafeUni'de önümüzdeki aylarda kapsamlı değişiklikler yapacağız. Twitter'de beni takip ederseniz bu yenilikler hakkında sizi daha hızlı şekilde bilgilendirme ve sizin görüşlerinizi de alma imkanı oluşur. Bu sayede CafeUni'nin kullanıcı sayısını biraz daha arttırma, bilgi alış-verişini gerçekleştiğimiz çemberi genişletme imkanımız oluşur.

Twitter'de beni bulmak çok kolay: M. Mustafa Sahin kullanıcı adını arayın yeter

Sevgiler
Mustafa

Wer ständig glücklich sein will, muss sich oft verändern | Konfuzius.

 
0

Hallo Mustafa,
jetzt musste ich aber doch ziemlich suchen, um dich bei Twitter zu finden. Ich habe schließlich "CafeUni" eingegeben und dich so gefunden.
LG
Eva

 
0

Merhaba Eva,

evet haklısın. Beni Twitter'de bulmak için arama kutucuğuna "CafeUni" yazmak daha iyi bir fikir (tu)

Wer ständig glücklich sein will, muss sich oft verändern | Konfuzius.

 
0

Für die die immer noch suchen Ihr findet uns hier:

CafeUni: https://twitter.com/Cafeuni

Mustafas Tweet https://twitter.com/M_Mustafa_Sahin

Noch passiert da nichts, das kann sich aber schnell ändern.

Wer ständig glücklich sein will, muss sich oft verändern | Konfuzius.

 
  
Arbeitet

Bitte Anmelden oder Registrieren
Almanca Türkçe Sözlük Forumu DasForum’a hoşgeldiniz! Almanca öğrenmek isteyenlerin, Almanca öğretmenlerinin, Almanca eğitmenlerinin, çevirmenlerin ve mesleği gereği Almanca ile içli dışlı olan herkesin ihtiyacına uygun 25 bin civarında üstün kaliteli kaydın yer aldığı forumun kullanımı tamamen ücretsizdir. Forumda yer alan metinleri okumak için kaydolmanıza gerek yoktur. Yeni bir konu açmak ya da forumdaki bir yazıya cevap yazmak isteyenlerin ise DasForum’da ücretsiz bir hesap açmaları gerekmektedir.

DasForum’da saygın bir üslup ve dostane bir atmosferin hakim olduğunu özellikle belirtmekte fayda var.  Forumdaki bir diğer önemli konu ise soruların soruluş şekliyle ilgili. Bu yüzden DasForum’da yeni bir konu açmadan önce forum içinde araştırma yapmanın yanı sıra, Almanca dilinde yazılmış bu metni ve bu metne cevaben yazılı Türkçe metni okumanızı salık veririz.


Herzlich willkommen im kostenlosen, originalen deutsch-türkischen Lern- und Übersetzungsforum von DasSözlük! Das Forum ist ein Teil von DasSözlük und dient als kostenlose Austauschplattform für alle User. professionelle Übersetzer, Sprachwissenschaftler, Lehrer, Autoren, Journalisten sind hier genauso willkommen wie Türkisch-Lernende oder andere Laien.
LÜTFEN DİKKAT:

Eski CafeUni-hesaplarının tamamına yakınını yeniden kullanıma açmayı başarabildik. Forumdaki eski hesabını aktifleştirmek isteyenlerin şifremi unuttum fonksiyonunu kullanması rica olunur.
Eski forum kayıtlarının DasSözlük’e aktarımı esnasında bazı yazıların yanlışlıkla farklı bir rumuz altında yayına girdiğini tespit ettik. Aktarım işleminin bu amaç için geliştirdiğimiz özel bir yazılım ile yapıldığını belirtir bu durumdan olumsuz etkilenen tüm kullanıcıların affına sığınırız. Sözkonusu sorunu elle düzeltmek bir hayli meşakatli olacağı için çok gerekmediği müddetçe bu şekilde devam edilmesi ricamızı kabul etmenizi dileriz.

CafeUnis alte Forum ist wieder online! Wer sich im Forum einloggen will, wird gebeten die „Kennwort-Vergessen-Funktion“ zu benutzen. Wir konnten fast alle Accounts retten.


AFRtour: Almanya Fuar Turu B2B Partneriniz. Transfer, rehber, şehir turu, otel vb.

Baklava7 : Baklava AVM’si. Dünyanın ilk tatlı ürünler sipariş pazarı

SuperSözlük: Büyük Türkçe deyimler, atasözleri, eş, benzer ve zıt anlamlılar sözlüğü.

WebDolmetscher: Alman mahkemeleri ve devlet dairelerinde geçerli Türkçe-Almanca mükemmel çeviri.