Almanca Türkçe Sözlük Forum

Problem - Ayı  


0

Sevgili Arkadaşlar,
Sayın "Problem - Ayı"

bir süredir küçük bir sorunumuz var: Kullanıcının sözlüğe yaptığı katkıların redaksiyonumuza ulaşmasını sağlayan "Yeni Kayıt / Düzelti" fonksiyonu bazı şahıs veya şahıslar (bkz. Problem - Ayı) tarafından art niyetli bir şekilde kullanılıyor. Nasıl mı? Bu kişi(ler) sözlüğe saçma sapan öneriler yapıyor(lar.) En son saçmalığı vesile bilerek; yani sözlükteki "Problem" kaydının Türkçeye "ayı" şeklinde çevrilmesinin tavsiye edilmesini vesile bilerek buradan sözkonusu kişi veya kişilere seslenmek istiyoruz.

>> Bu saçmalıkların bir "Script" tarafından değil, insan tarafından oluşturulduğundan eminiz ve bu kayıtların oluşturulmasının, silinmesinden çok çok daha uzun sürdüğü de kesin. Bizim saçma bir öneriyi silmemiz saniyenin onda biri kadar zaman alıyor. Yani sadece 'sil' tuşuna basıyoruz. Hepsi o kadar.

>> Eğer sözlüğe yapılan her öneri bir editör tarafından okunup değerlendiriliyor mu gerçekten, fikriyle bir sınama yapılıyorsa, buna artık bir son verilmesini rica ediyoruz. Zira kayıtları yapan kişi veya kişilerin IP adreslerini tespit ettik. Saçmalık derecesi ve sürekliliği gözönüne alındığında yaptığınız "şakanın" bazı sınırları aştığına dikatinizi çeker, bu durumun hukuken suç olarak değerlendirilme ihtimali olduğunu bilmenizi isteriz. Gerekirse hakkınızda yasal işlem yapılması hakkımızı saklı tutuyoruz.

Bilginize!

CafeUni ekibi adına
M. Mustafa Şahin

Wer ständig glücklich sein will, muss sich oft verändern | Konfuzius.

 
0

Kolay değil, ancak böyle art niyetlilere karşı kararlılığımızı sürdürmek onları bu tutumlarından vazgeçirecek en önemli tavır olsa gerek. Diğer taraftan bu güzel bilgilerden yararlanan masum kesim de bizlerden bu tavrı bekliyor ve böylelerine minnettarlar.
Art niyetli/ler bu ikazınız ile bu tutumlarından vazgeçmez ise/ler sizin yasal işlemleri başlatmanız ile başlarını belaya sokacaklarını unutmasınlar!:X
Yönetici melektaşlarıma başarılar ve sabırlar; tüm forum kullanıcılarının da bu tür olumsuz tavırlara duyarlılık ve kararlılıklarını sürdürmelerini dilerim.
Selamlar

 
0

Ne garip insanlar var gerçekten. Ne güzel ve yararlı bir çalışma yapmışsınız oysa. Ama biz millet olarak yani çoğunlukla böyleyiz. Bazı şeylerin değişmesi lazım

 
0

Mustafa kardeşim,
şayet bu işten vazgeçmeyenler olursa, nasıl bir yaptırım uygulanabilir bilmiyorum ama, hukukçu arkadaşlar herhalde bir yolunu
biliyorlardır, diye düşünüyorum.

Hayırlı çalışmalar

Güner

 
  
Arbeitet

Bitte Anmelden oder Registrieren
Almanca Türkçe Sözlük Forumu DasForum’a hoşgeldiniz! Almanca öğrenmek isteyenlerin, Almanca öğretmenlerinin, Almanca eğitmenlerinin, çevirmenlerin ve mesleği gereği Almanca ile içli dışlı olan herkesin ihtiyacına uygun 25 bin civarında üstün kaliteli kaydın yer aldığı forumun kullanımı tamamen ücretsizdir. Forumda yer alan metinleri okumak için kaydolmanıza gerek yoktur. Yeni bir konu açmak ya da forumdaki bir yazıya cevap yazmak isteyenlerin ise DasForum’da ücretsiz bir hesap açmaları gerekmektedir.

DasForum’da saygın bir üslup ve dostane bir atmosferin hakim olduğunu özellikle belirtmekte fayda var.  Forumdaki bir diğer önemli konu ise soruların soruluş şekliyle ilgili. Bu yüzden DasForum’da yeni bir konu açmadan önce forum içinde araştırma yapmanın yanı sıra, Almanca dilinde yazılmış bu metni ve bu metne cevaben yazılı Türkçe metni okumanızı salık veririz.


Herzlich willkommen im kostenlosen, originalen deutsch-türkischen Lern- und Übersetzungsforum von DasSözlük! Das Forum ist ein Teil von DasSözlük und dient als kostenlose Austauschplattform für alle User. professionelle Übersetzer, Sprachwissenschaftler, Lehrer, Autoren, Journalisten sind hier genauso willkommen wie Türkisch-Lernende oder andere Laien.
LÜTFEN DİKKAT:

Eski CafeUni-hesaplarının tamamına yakınını yeniden kullanıma açmayı başarabildik. Forumdaki eski hesabını aktifleştirmek isteyenlerin şifremi unuttum fonksiyonunu kullanması rica olunur.
Eski forum kayıtlarının DasSözlük’e aktarımı esnasında bazı yazıların yanlışlıkla farklı bir rumuz altında yayına girdiğini tespit ettik. Aktarım işleminin bu amaç için geliştirdiğimiz özel bir yazılım ile yapıldığını belirtir bu durumdan olumsuz etkilenen tüm kullanıcıların affına sığınırız. Sözkonusu sorunu elle düzeltmek bir hayli meşakatli olacağı için çok gerekmediği müddetçe bu şekilde devam edilmesi ricamızı kabul etmenizi dileriz.

CafeUnis alte Forum ist wieder online! Wer sich im Forum einloggen will, wird gebeten die „Kennwort-Vergessen-Funktion“ zu benutzen. Wir konnten fast alle Accounts retten.


AFRtour: Almanya Fuar Turu B2B Partneriniz. Transfer, rehber, şehir turu, otel vb.

Baklava7 : Baklava AVM’si. Dünyanın ilk tatlı ürünler sipariş pazarı

SuperSözlük: Büyük Türkçe deyimler, atasözleri, eş, benzer ve zıt anlamlılar sözlüğü.

WebDolmetscher: Alman mahkemeleri ve devlet dairelerinde geçerli Türkçe-Almanca mükemmel çeviri.