Almanca Türkçe Sözlük Forum

Internationale Zuständigkeit der Türkischen Gerichte  


0

Türk Mahkemelerinin Milletlerarası Yetkisi

 
0

Dieser Beitrag soll schnellstmöglich (BITTE) vom Administrator komplett zur richtigen Rubrik übertragen werden, wenn's möglich wäre.

(tu)
Ausserdem kann auch folgende/r Auszug/Adresse wieterhelfen:

Gerichtliche Zuständigkeit: Mahkemelerin yetki sahası
(Kompetenz), der einer Behörde oder einem Beamten zustehende Geschäftsbereich, besonders die einem Gericht zugewiesene Gerichtsbarkeit. Im Gerichtsverfahren sind zu unterscheiden: die sachliche Zuständigkeit, die bestimmt, welches Gericht in erster Instanz einen Rechtsstreit seiner Art nach zu entscheiden hat, z.B. Amts- oder Landgericht, die örtliche Zuständigkeit (Gerichtsstand) sowie die funktionelle Zuständigkeit, die die verschiedenen Aufgaben in derselben Sache an verschiedene Rechtspflegeorgane verteilt, z.B. Richter, Rechtspfleger, Urkundsbeamter. Wird ein nicht zuständiges Gericht angerufen, so erklärt es durch Beschluss seine Unzuständigkeit und verweist auf Antrag des Klägers den Rechtsstreit an das zuständige Gericht, sofern dieses bestimmt werden kann (§§281 ZPO; Kompetenzkonflikt). > © Bibliographisches Institut & F. A. Brockhaus AG, Mannheim.

Informationen über die Zuständigkeit und zum Instanzenweg in Deutschland bei Zivil- und bei Strafverfahren > http://www.online-recht.de/vorgl.html/url

Selamlar
Salih

 
  
Arbeitet

Bitte Anmelden oder Registrieren
Almanca Türkçe Sözlük Forumu DasForum’a hoşgeldiniz! Almanca öğrenmek isteyenlerin, Almanca öğretmenlerinin, Almanca eğitmenlerinin, çevirmenlerin ve mesleği gereği Almanca ile içli dışlı olan herkesin ihtiyacına uygun 25 bin civarında üstün kaliteli kaydın yer aldığı forumun kullanımı tamamen ücretsizdir. Forumda yer alan metinleri okumak için kaydolmanıza gerek yoktur. Yeni bir konu açmak ya da forumdaki bir yazıya cevap yazmak isteyenlerin ise DasForum’da ücretsiz bir hesap açmaları gerekmektedir.

DasForum’da saygın bir üslup ve dostane bir atmosferin hakim olduğunu özellikle belirtmekte fayda var.  Forumdaki bir diğer önemli konu ise soruların soruluş şekliyle ilgili. Bu yüzden DasForum’da yeni bir konu açmadan önce forum içinde araştırma yapmanın yanı sıra, Almanca dilinde yazılmış bu metni ve bu metne cevaben yazılı Türkçe metni okumanızı salık veririz.


Herzlich willkommen im kostenlosen, originalen deutsch-türkischen Lern- und Übersetzungsforum von DasSözlük! Das Forum ist ein Teil von DasSözlük und dient als kostenlose Austauschplattform für alle User. professionelle Übersetzer, Sprachwissenschaftler, Lehrer, Autoren, Journalisten sind hier genauso willkommen wie Türkisch-Lernende oder andere Laien.
LÜTFEN DİKKAT:

Eski CafeUni-hesaplarının tamamına yakınını yeniden kullanıma açmayı başarabildik. Forumdaki eski hesabını aktifleştirmek isteyenlerin şifremi unuttum fonksiyonunu kullanması rica olunur.
Eski forum kayıtlarının DasSözlük’e aktarımı esnasında bazı yazıların yanlışlıkla farklı bir rumuz altında yayına girdiğini tespit ettik. Aktarım işleminin bu amaç için geliştirdiğimiz özel bir yazılım ile yapıldığını belirtir bu durumdan olumsuz etkilenen tüm kullanıcıların affına sığınırız. Sözkonusu sorunu elle düzeltmek bir hayli meşakatli olacağı için çok gerekmediği müddetçe bu şekilde devam edilmesi ricamızı kabul etmenizi dileriz.

CafeUnis alte Forum ist wieder online! Wer sich im Forum einloggen will, wird gebeten die „Kennwort-Vergessen-Funktion“ zu benutzen. Wir konnten fast alle Accounts retten.


AFRtour: Almanya Fuar Turu B2B Partneriniz. Transfer, rehber, şehir turu, otel vb.

Baklava7 : Baklava AVM’si. Dünyanın ilk tatlı ürünler sipariş pazarı

SuperSözlük: Büyük Türkçe deyimler, atasözleri, eş, benzer ve zıt anlamlılar sözlüğü.

WebDolmetscher: Alman mahkemeleri ve devlet dairelerinde geçerli Türkçe-Almanca mükemmel çeviri.