Almanca Türkçe Sözlük Forum

buffonesker Umtriebigkeit  


0

Bei dem unten angegeben Text handelt es sich um eine Opernaufführung. Wie würdet ihr hier
buffonesker Umtriebigkeit übersetzen ???

Pilgern von Mekka
Das Bescheidene aber richten Dirigent Adrian Kelly und das Mozarteumorchester, Regisseur Jacopo Spirei und eine vorzügliche Sängerschar ansprechend her. Man bewegt sich in Dekorationen (Nikolaus Webern) und Kostümen (Bettina Richter), die den Stil der Kolonialzeit zitieren, kümmert sich in Bewegung und Ausdruck vornehmlich um herkömmliche Opernposen, die sauber arrangiert wirken. […] Voran Laura Nicorescu in der Rolle der Rezia, in der sie elegante Erscheinung und, aufhorchen lassend, Eleganz des Gesangs in Einklang bringt. Sergey Romanovskys feiner, durchaus herausgeforderter Tenor passt gut zu seiner Prinzenrolle, Leif Aruhn-Solén fügt sich als sein Diener Osmin mit buffonesker Umtriebigkeit bestens ins ziemlich sinn- und zweckfreie Treiben. Die Freundinnen-Damenriege ist mit Tamara Gura, Emily Righter und Ines Reinhardt ausgezeichnet besetzt.

 
0

Buffo = maskulin - Sänger komischer Rollen in der Oper
Buffo italienisch komisch

komik dolaplar çeviren uşak Osmin (aslı Osman, Murat'ın kardeşlerini öldürmek için yardım ederken entrikalar çeviren Osman)

bkz.
http://books.google.de/books?id=v-fke8p_b4AC&pg=PA297&lpg=PA297&dq=Osmin+entrikalar&source=bl&ots=NaMoHJ8Nqp&sig=OVhOAh2Yg6u5k6MncwxBrux5_r8&hl=de&sa=X&ei=0Nr5UrSzCYbOygPmkIDoCQ&ved=0CDsQ6AEwAg#v=onepage&q=Osmin%20entrikalar&f=false

"Dünyada her şey için, maddiyat için, maneviyat için, muvaffakiyet için, en hakiki mürşit ilimdir, fendir; ilim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Yalnız, ilim ve fennin yaşadığımız her dakikadaki safhalarının tekâmülünü idrak etmek ve terakkiyatını zamanında takip eylemek şarttır. " Mustafa Kemal ATATÜRK

 
0

Vielen Dank Kantürk (tu)

 
  
Arbeitet

Bitte Anmelden oder Registrieren
Almanca Türkçe Sözlük Forumu DasForum’a hoşgeldiniz! Almanca öğrenmek isteyenlerin, Almanca öğretmenlerinin, Almanca eğitmenlerinin, çevirmenlerin ve mesleği gereği Almanca ile içli dışlı olan herkesin ihtiyacına uygun 25 bin civarında üstün kaliteli kaydın yer aldığı forumun kullanımı tamamen ücretsizdir. Forumda yer alan metinleri okumak için kaydolmanıza gerek yoktur. Yeni bir konu açmak ya da forumdaki bir yazıya cevap yazmak isteyenlerin ise DasForum’da ücretsiz bir hesap açmaları gerekmektedir.

DasForum’da saygın bir üslup ve dostane bir atmosferin hakim olduğunu özellikle belirtmekte fayda var.  Forumdaki bir diğer önemli konu ise soruların soruluş şekliyle ilgili. Bu yüzden DasForum’da yeni bir konu açmadan önce forum içinde araştırma yapmanın yanı sıra, Almanca dilinde yazılmış bu metni ve bu metne cevaben yazılı Türkçe metni okumanızı salık veririz.


Herzlich willkommen im kostenlosen, originalen deutsch-türkischen Lern- und Übersetzungsforum von DasSözlük! Das Forum ist ein Teil von DasSözlük und dient als kostenlose Austauschplattform für alle User. professionelle Übersetzer, Sprachwissenschaftler, Lehrer, Autoren, Journalisten sind hier genauso willkommen wie Türkisch-Lernende oder andere Laien.
LÜTFEN DİKKAT:

Eski CafeUni-hesaplarının tamamına yakınını yeniden kullanıma açmayı başarabildik. Forumdaki eski hesabını aktifleştirmek isteyenlerin şifremi unuttum fonksiyonunu kullanması rica olunur.
Eski forum kayıtlarının DasSözlük’e aktarımı esnasında bazı yazıların yanlışlıkla farklı bir rumuz altında yayına girdiğini tespit ettik. Aktarım işleminin bu amaç için geliştirdiğimiz özel bir yazılım ile yapıldığını belirtir bu durumdan olumsuz etkilenen tüm kullanıcıların affına sığınırız. Sözkonusu sorunu elle düzeltmek bir hayli meşakatli olacağı için çok gerekmediği müddetçe bu şekilde devam edilmesi ricamızı kabul etmenizi dileriz.

CafeUnis alte Forum ist wieder online! Wer sich im Forum einloggen will, wird gebeten die „Kennwort-Vergessen-Funktion“ zu benutzen. Wir konnten fast alle Accounts retten.


AFRtour: Almanya Fuar Turu B2B Partneriniz. Transfer, rehber, şehir turu, otel vb.

Baklava7 : Baklava AVM’si. Dünyanın ilk tatlı ürünler sipariş pazarı

SuperSözlük: Büyük Türkçe deyimler, atasözleri, eş, benzer ve zıt anlamlılar sözlüğü.

WebDolmetscher: Alman mahkemeleri ve devlet dairelerinde geçerli Türkçe-Almanca mükemmel çeviri.