Almanca Türkçe Sözlük Forum

Brühwurst  


0

Brühwurst auf türkisch? Danke für eure Hilfe

 
0

haşlanmış sosis ??

 
0

hmmm, sagt man das in der Türkei? haslanmis sosis? bilmem vallahi.

 
0

Brühwurst ist was typisch Deutsches. Daher ist alles eher eine Notlösung. Fürchte ich.

 
0

Monika schrieb:
Brühwurst ist was typisch Deutsches. Daher ist alles eher eine Notlösung. Fürchte ich.



Keine Bange, jeder versteht's!

Sosis hat es in der Türkei schon in den 60'er Jahre gegeben. Ich kenne jedenfalls das Wort "haşlanmış sosis" aus İzmir, Balıkesir, Ankara und aus Istanbul natürlich.

In Istanbul, gegenüber der Galatasaray Schule auf der İstiklal Str. (Pera) ist ja die berühmte Cicek Pazarı. Im hinteren Trakt des Gebäudekomplexes gab es schon im Jahre 1956 Delikatessengeschäfte, wo man sogar Mortadella und Schinken kaufen konnte.

An der Galata Brücke, auf der Karaköy Seite gabe es in den 60'er Jahren die berühmte "sosisli sandviç"; eine in Tomatensouce gebrühte Wurst (wie Wiener/Frankfurter), zu geniessen mit viel scharfem Senf und eingelegten Gurkenscheiben.

 
  
Arbeitet

Bitte Anmelden oder Registrieren




Almanca Türkçe Sözlük Forumu DasForum’a hoşgeldiniz! Almanca öğrenmek isteyenlerin, Almanca öğretmenlerinin, Almanca eğitmenlerinin, çevirmenlerin ve mesleği gereği Almanca ile içli dışlı olan herkesin ihtiyacına uygun 25 bin civarında üstün kaliteli kaydın yer aldığı forumun kullanımı tamamen ücretsizdir. Forumda yer alan metinleri okumak için kaydolmanıza gerek yoktur. Yeni bir konu açmak ya da forumdaki bir yazıya cevap yazmak isteyenlerin ise DasForum’da ücretsiz bir hesap açmaları gerekmektedir.

DasForum’da saygın bir üslup ve dostane bir atmosferin hakim olduğunu özellikle belirtmekte fayda var.  Forumdaki bir diğer önemli konu ise soruların soruluş şekliyle ilgili. Bu yüzden DasForum’da yeni bir konu açmadan önce forum içinde araştırma yapmanın yanı sıra, Almanca dilinde yazılmış bu metni ve bu metne cevaben yazılı Türkçe metni okumanızı salık veririz.


Herzlich willkommen im kostenlosen, originalen deutsch-türkischen Lern- und Übersetzungsforum von DasSözlük! Das Forum ist ein Teil von DasSözlük und dient als kostenlose Austauschplattform für alle User. professionelle Übersetzer, Sprachwissenschaftler, Lehrer, Autoren, Journalisten sind hier genauso willkommen wie Türkisch-Lernende oder andere Laien.




LÜTFEN DİKKAT:

Eski CafeUni-hesaplarının tamamına yakınını yeniden kullanıma açmayı başarabildik. Forumdaki eski hesabını aktifleştirmek isteyenlerin şifremi unuttum fonksiyonunu kullanması rica olunur.
Eski forum kayıtlarının DasSözlük’e aktarımı esnasında bazı yazıların yanlışlıkla farklı bir rumuz altında yayına girdiğini tespit ettik. Aktarım işleminin bu amaç için geliştirdiğimiz özel bir yazılım ile yapıldığını belirtir bu durumdan olumsuz etkilenen tüm kullanıcıların affına sığınırız. Sözkonusu sorunu elle düzeltmek bir hayli meşakatli olacağı için çok gerekmediği müddetçe bu şekilde devam edilmesi ricamızı kabul etmenizi dileriz.

CafeUnis alte Forum ist wieder online! Wer sich im Forum einloggen will, wird gebeten die „Kennwort-Vergessen-Funktion“ zu benutzen. Wir konnten fast alle Accounts retten.


AFRtour: Almanya Fuar Turu B2B Partneriniz. Transfer, rehber, şehir turu, otel vb.

Baklava7 : Baklava AVM’si. Dünyanın ilk tatlı ürünler sipariş pazarı

SuperSözlük: Büyük Türkçe deyimler, atasözleri, eş, benzer ve zıt anlamlılar sözlüğü.

WebDolmetscher: Alman mahkemeleri ve devlet dairelerinde geçerli Türkçe-Almanca mükemmel çeviri.