Almanca Türkçe Sözlük Forum

Türkiye Gazetesi haberi  


0

Merhaba Arkadaşlar,

bugünkü Türkiye Gazetesi Avrupa baskısında CafeUni'nin Türkiye'de çocuk filtresine takılması ile ilgili bir haber var. Birinci sayfadaki birkaç cümleyeyi takiben üçüncü sayfada en büyük haber CafeUni! Okudunuz mu? Türkiye baskısında da haber çıktı mı bilmiyorum.

Selamlar
Mustafa

Wer ständig glücklich sein will, muss sich oft verändern | Konfuzius.

 
0

Merhaba Mustafa,
Ne kadar güzel bir haber! Ama makaleyi okuyamadım ne yazık ki. Internetten okunabilir mi acaba?
Selamlar,
Eva

 
0

Evet, güzel bir haber!

Ben makaleyi buradan okudum:
http://www.btnet.com.tr/?s=cafeuni

 
0

Merhaba Arkadaşlar,

bir tuhaf mahlukatla cenk halindeyiz, galiba. Zira gazetedeki haberden sonra (ekte) CafeUni.de filtreden çıkarılıp CafeUni.com konulmuş onun yerine. Allah akıl, fikir versin ne diyeyim... Bu işin arkasında ticari amaç güden birileri de varsa hiç şaşırmam.

Densizliğin bu kadarı az görülmüştür gerçekten de!

Wer ständig glücklich sein will, muss sich oft verändern | Konfuzius.

 
0

Mustafa, çok haklısın ! Anlaşılır gibi değil gerçekten!

 
0

Merhaba Nora,
az önce Facebook'da CafeUni sayfasına konuyla ilgili bir not bıraktım. Çevrimenler adlı bir grup var orada. Onlara da yayınlamaları ricasıyla aynı notu ilettim. Sen (ve bu yazıyı okuyan diğer arkadaşlar da) aynı şekilde Facebook ve Twitter'de konuya biraz dikkat çekersen (çekerseniz) sözlüğü filtreden çıkarırız belki.... Ve o kadar absürd ki olay. Bunu yaymak lazım. Mustafa

Wer ständig glücklich sein will, muss sich oft verändern | Konfuzius.

 
0

(tu)

 
  
Arbeitet

Bitte Anmelden oder Registrieren
Almanca Türkçe Sözlük Forumu DasForum’a hoşgeldiniz! Almanca öğrenmek isteyenlerin, Almanca öğretmenlerinin, Almanca eğitmenlerinin, çevirmenlerin ve mesleği gereği Almanca ile içli dışlı olan herkesin ihtiyacına uygun 25 bin civarında üstün kaliteli kaydın yer aldığı forumun kullanımı tamamen ücretsizdir. Forumda yer alan metinleri okumak için kaydolmanıza gerek yoktur. Yeni bir konu açmak ya da forumdaki bir yazıya cevap yazmak isteyenlerin ise DasForum’da ücretsiz bir hesap açmaları gerekmektedir.

DasForum’da saygın bir üslup ve dostane bir atmosferin hakim olduğunu özellikle belirtmekte fayda var.  Forumdaki bir diğer önemli konu ise soruların soruluş şekliyle ilgili. Bu yüzden DasForum’da yeni bir konu açmadan önce forum içinde araştırma yapmanın yanı sıra, Almanca dilinde yazılmış bu metni ve bu metne cevaben yazılı Türkçe metni okumanızı salık veririz.


Herzlich willkommen im kostenlosen, originalen deutsch-türkischen Lern- und Übersetzungsforum von DasSözlük! Das Forum ist ein Teil von DasSözlük und dient als kostenlose Austauschplattform für alle User. professionelle Übersetzer, Sprachwissenschaftler, Lehrer, Autoren, Journalisten sind hier genauso willkommen wie Türkisch-Lernende oder andere Laien.
LÜTFEN DİKKAT:

Eski CafeUni-hesaplarının tamamına yakınını yeniden kullanıma açmayı başarabildik. Forumdaki eski hesabını aktifleştirmek isteyenlerin şifremi unuttum fonksiyonunu kullanması rica olunur.
Eski forum kayıtlarının DasSözlük’e aktarımı esnasında bazı yazıların yanlışlıkla farklı bir rumuz altında yayına girdiğini tespit ettik. Aktarım işleminin bu amaç için geliştirdiğimiz özel bir yazılım ile yapıldığını belirtir bu durumdan olumsuz etkilenen tüm kullanıcıların affına sığınırız. Sözkonusu sorunu elle düzeltmek bir hayli meşakatli olacağı için çok gerekmediği müddetçe bu şekilde devam edilmesi ricamızı kabul etmenizi dileriz.

CafeUnis alte Forum ist wieder online! Wer sich im Forum einloggen will, wird gebeten die „Kennwort-Vergessen-Funktion“ zu benutzen. Wir konnten fast alle Accounts retten.


AFRtour: Almanya Fuar Turu B2B Partneriniz. Transfer, rehber, şehir turu, otel vb.

Baklava7 : Baklava AVM’si. Dünyanın ilk tatlı ürünler sipariş pazarı

SuperSözlük: Büyük Türkçe deyimler, atasözleri, eş, benzer ve zıt anlamlılar sözlüğü.

WebDolmetscher: Alman mahkemeleri ve devlet dairelerinde geçerli Türkçe-Almanca mükemmel çeviri.