Almanca Türkçe Sözlük Forum

Temizlik Firmasi icin isim  


0

Arkadaslar bir temizlik firmasi kuracagim ama isim ariyorum, bir cok isim coktan alinmis :(

su anda aklimda olanlar

gut reinigung
nett reinigung
natural reinigung
putzmaus ( biraz cocukca geliyor kulaga ama )

siz bana fikir verebilirmisiniz bu konuda ?

 
0

Bence "Putzmaus" kulaga hos gelen bir isim. Baska teklifler "Putzteufel" veya "Vollglanz" olabilir.

 
0

olduğun bölgede hangi Alman lehçesi konuşuluyor?

Oradaki lehçedeki karşılıkları düşünebilirsin.

"Dünyada her şey için, maddiyat için, maneviyat için, muvaffakiyet için, en hakiki mürşit ilimdir, fendir; ilim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Yalnız, ilim ve fennin yaşadığımız her dakikadaki safhalarının tekâmülünü idrak etmek ve terakkiyatını zamanında takip eylemek şarttır. " Mustafa Kemal ATATÜRK

 
0

"Putzmaus" sözcüğü Alman erkeklerinde "Nacktputzen" (ücret karşılığında evinize gelen çıplak temizlikçi kadınlar) konusunu çağrıştırabilir. Yani biraz erotizme kaçıyor.
"Putzmaus"ın aynı zamanda patentli bir boru temizleme sisteminin marka adı olduğu da bilinmelidir.

"Vollglanz" hoşuma gitti...

Kantürk'ün yazdıklarına katılıyorum. Hangi eyalet?

Şirketin hukuki statüsü "GmbH" olarak kabul edilecek olursa aşağıdaki firma unvanları düşünülebilir:

1. Putzen mit System GmbH
2. Putzen mit Liebe GmbH
3. Mit einem Wisch GmbH
4. Die Putzexperten GmbH
5. Der Putz-Spezialist GmbH
6. Vollglanz GmbH
7. Die Vollglanz-Profis GmbH

Favorilerim 1, 3, 4 ve 7.

 
0

arkadaslar süpersiniz :) vollglanz gercekten cok güzel yanliz domain vollglanz.de dolu ama Voll-glanz.de bosta alabilirim :) firma Niedersachsen`da hannover sehrinde.

ayrica sayin jon2 haklisiniz putzmaus`u bir alman arkadasa sordum puf`mu acacaksin dedi :D" title=">:D" class="bbcode_smiley" /><

Putzteufel aklima ilk gelendi ama dolu

diger isimler cok uzun ama vollglanz ve Putzexperten cok güzel , baska tavsiyesi olan varsa sevinirim.

edit : putzexperten`de karar kildim ve putz-experten.de domainini aldim tesekkür ederim tekrar dan...

 
  
Arbeitet

Bitte Anmelden oder Registrieren
Almanca Türkçe Sözlük Forumu DasForum’a hoşgeldiniz! Almanca öğrenmek isteyenlerin, Almanca öğretmenlerinin, Almanca eğitmenlerinin, çevirmenlerin ve mesleği gereği Almanca ile içli dışlı olan herkesin ihtiyacına uygun 25 bin civarında üstün kaliteli kaydın yer aldığı forumun kullanımı tamamen ücretsizdir. Forumda yer alan metinleri okumak için kaydolmanıza gerek yoktur. Yeni bir konu açmak ya da forumdaki bir yazıya cevap yazmak isteyenlerin ise DasForum’da ücretsiz bir hesap açmaları gerekmektedir.

DasForum’da saygın bir üslup ve dostane bir atmosferin hakim olduğunu özellikle belirtmekte fayda var.  Forumdaki bir diğer önemli konu ise soruların soruluş şekliyle ilgili. Bu yüzden DasForum’da yeni bir konu açmadan önce forum içinde araştırma yapmanın yanı sıra, Almanca dilinde yazılmış bu metni ve bu metne cevaben yazılı Türkçe metni okumanızı salık veririz.


Herzlich willkommen im kostenlosen, originalen deutsch-türkischen Lern- und Übersetzungsforum von DasSözlük! Das Forum ist ein Teil von DasSözlük und dient als kostenlose Austauschplattform für alle User. professionelle Übersetzer, Sprachwissenschaftler, Lehrer, Autoren, Journalisten sind hier genauso willkommen wie Türkisch-Lernende oder andere Laien.
LÜTFEN DİKKAT:

Eski CafeUni-hesaplarının tamamına yakınını yeniden kullanıma açmayı başarabildik. Forumdaki eski hesabını aktifleştirmek isteyenlerin şifremi unuttum fonksiyonunu kullanması rica olunur.
Eski forum kayıtlarının DasSözlük’e aktarımı esnasında bazı yazıların yanlışlıkla farklı bir rumuz altında yayına girdiğini tespit ettik. Aktarım işleminin bu amaç için geliştirdiğimiz özel bir yazılım ile yapıldığını belirtir bu durumdan olumsuz etkilenen tüm kullanıcıların affına sığınırız. Sözkonusu sorunu elle düzeltmek bir hayli meşakatli olacağı için çok gerekmediği müddetçe bu şekilde devam edilmesi ricamızı kabul etmenizi dileriz.

CafeUnis alte Forum ist wieder online! Wer sich im Forum einloggen will, wird gebeten die „Kennwort-Vergessen-Funktion“ zu benutzen. Wir konnten fast alle Accounts retten.


AFRtour: Almanya Fuar Turu B2B Partneriniz. Transfer, rehber, şehir turu, otel vb.

Baklava7 : Baklava AVM’si. Dünyanın ilk tatlı ürünler sipariş pazarı

SuperSözlük: Büyük Türkçe deyimler, atasözleri, eş, benzer ve zıt anlamlılar sözlüğü.

WebDolmetscher: Alman mahkemeleri ve devlet dairelerinde geçerli Türkçe-Almanca mükemmel çeviri.