Almanca Türkçe Sözlük Forum

Ramazan ayı başlıyor  


0

20 Temmuz 2012 Cuma günü başlayacak Ramazan ayının herkes/hepimiz için iyiliklere, güzelliklere ve hayırlara vesile olmasını bütün içtenliğimle diliyorum.

Selam ve saygılarımla

Salih

 
0

Tesekkürler Salih Bey

Herkese hayirli Ramazanlar...

 
0

Teşekkürler,

bende herkese hayırlı Ramazanlar dilerim...

Selam ve saygılarımla.

 
0

Paylaşımınız/Katılımınız için teşekkürler arkadaşlar!

Selam ve sevgilerimle
Salih

 
0

ve Ramazan'i ortaladik:)) Türkiye'de bu sicaklarda oruc tutanlarin Allah yardimcisi olsun B) Vize sorunu olmasa, eminim ki bircok insan Bati Avrupa' ya gelip, burada serin havalarda oruc tutmayi aklindan gecirir...

 
0

evet yarıdan fazlasını geçirdik.

Fakat sıcaklara ve %90'ları geçen nem oranlarına rağmen hiç de serin batı aklıma bile gelmiyor İstanbul'da :)

 
0

lingusto, ne mutlu sana, demek ki hayatindan menunsun .-)

 
0

yani ne orucu hafifletmek ne de sıcaklardan kaçmak gibi bir düşünce aklıma zaten gelmedi de;
İstanbul'da tabii mutluyum, (eksileri ve artılarıyla) dünyanın en güzel şehirlerinden biri ne de olsa. ;)

 
0

Ramazan bazılarının başına vurdu herhalde!
Sözlüklerin olduğu yere teker teker kelimeler yazıp, karşılığını bulmaya çalışıyorsunuz!

"Dünyada her şey için, maddiyat için, maneviyat için, muvaffakiyet için, en hakiki mürşit ilimdir, fendir; ilim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Yalnız, ilim ve fennin yaşadığımız her dakikadaki safhalarının tekâmülünü idrak etmek ve terakkiyatını zamanında takip eylemek şarttır. " Mustafa Kemal ATATÜRK

 
0

anlaşılan moderatörler de gevşedi biraz :)

neyse Kantürk, Ramazan sadece aç susuz kalmak değil, aynı zamanda da sabır ayı

Biraz daha sabırlı olmak gerekiyor bu ayda. :)

 
0

Haklısın ligusto, oruç sabrın yarısıymış.
Selamlar
Salih

 
  
Arbeitet

Bitte Anmelden oder Registrieren
Almanca Türkçe Sözlük Forumu DasForum’a hoşgeldiniz! Almanca öğrenmek isteyenlerin, Almanca öğretmenlerinin, Almanca eğitmenlerinin, çevirmenlerin ve mesleği gereği Almanca ile içli dışlı olan herkesin ihtiyacına uygun 25 bin civarında üstün kaliteli kaydın yer aldığı forumun kullanımı tamamen ücretsizdir. Forumda yer alan metinleri okumak için kaydolmanıza gerek yoktur. Yeni bir konu açmak ya da forumdaki bir yazıya cevap yazmak isteyenlerin ise DasForum’da ücretsiz bir hesap açmaları gerekmektedir.

DasForum’da saygın bir üslup ve dostane bir atmosferin hakim olduğunu özellikle belirtmekte fayda var.  Forumdaki bir diğer önemli konu ise soruların soruluş şekliyle ilgili. Bu yüzden DasForum’da yeni bir konu açmadan önce forum içinde araştırma yapmanın yanı sıra, Almanca dilinde yazılmış bu metni ve bu metne cevaben yazılı Türkçe metni okumanızı salık veririz.


Herzlich willkommen im kostenlosen, originalen deutsch-türkischen Lern- und Übersetzungsforum von DasSözlük! Das Forum ist ein Teil von DasSözlük und dient als kostenlose Austauschplattform für alle User. professionelle Übersetzer, Sprachwissenschaftler, Lehrer, Autoren, Journalisten sind hier genauso willkommen wie Türkisch-Lernende oder andere Laien.
LÜTFEN DİKKAT:

Eski CafeUni-hesaplarının tamamına yakınını yeniden kullanıma açmayı başarabildik. Forumdaki eski hesabını aktifleştirmek isteyenlerin şifremi unuttum fonksiyonunu kullanması rica olunur.
Eski forum kayıtlarının DasSözlük’e aktarımı esnasında bazı yazıların yanlışlıkla farklı bir rumuz altında yayına girdiğini tespit ettik. Aktarım işleminin bu amaç için geliştirdiğimiz özel bir yazılım ile yapıldığını belirtir bu durumdan olumsuz etkilenen tüm kullanıcıların affına sığınırız. Sözkonusu sorunu elle düzeltmek bir hayli meşakatli olacağı için çok gerekmediği müddetçe bu şekilde devam edilmesi ricamızı kabul etmenizi dileriz.

CafeUnis alte Forum ist wieder online! Wer sich im Forum einloggen will, wird gebeten die „Kennwort-Vergessen-Funktion“ zu benutzen. Wir konnten fast alle Accounts retten.


AFRtour: Almanya Fuar Turu B2B Partneriniz. Transfer, rehber, şehir turu, otel vb.

Baklava7 : Baklava AVM’si. Dünyanın ilk tatlı ürünler sipariş pazarı

SuperSözlük: Büyük Türkçe deyimler, atasözleri, eş, benzer ve zıt anlamlılar sözlüğü.

WebDolmetscher: Alman mahkemeleri ve devlet dairelerinde geçerli Türkçe-Almanca mükemmel çeviri.