Almanca Türkçe Sözlük Forum

Nice Yeni Yıllara  


0

Eskiden yılbaşına doğru rahmetli babam bir liste yapardı, bu listede kimlere yeni yıl tebrik kartlarının gönderileceği yazılırdı. Tebrik kartlarına yazıların yazılması görevi genellikle bana verilirdi. Babam listeyi bana verir, bende listedeki isim ve adreslere göre yeni yıl tebrik kartlarını yazar, zarflarına yerleştirir, zarfların üzerine adreslerini yazarak hem Türkiye hem de Almanya ya postalardık. Bize gelen tebrik kartlarındaki pulları ise düzgün şekilde çıkarır, pul koleksiyonumuza yerleştirirdik.

Şimdi ise malum ki, teknoloji çağındayız, zaman kısıtlı olmasa da, teknoloji bizi oldukça tembelleştirdi. Bu nedenle değer verdiğim insanların affına sığınarak hepinize ayrı ayrı değil de topluca yeni yıl tebrik yazısı gönderiyorum.

Bütün dostlarımın yeni yılını kutlar, yeni yılın mutlu ve sağlıklı olarak geçmesini can-ı gönülden dilerim.

Pico

 
0

Ben de herkesin yeni yılı kutluyor ve tüm güzelliklerin sizinle olmasını diliyorum....

Sevgiler
Mustafa

Wer ständig glücklich sein will, muss sich oft verändern | Konfuzius.

 
0

Herkese iyi eğlenceler, hepimizin yeni yılı kutlu olsun,
yeni yılda da yardımlarınızı esirgemeyin,
burada hemen hepimizin öğreneceği çok şey var!
Birbirimizin fikirlerine saygılı bir şekilde, birbirimize ve kendimize
faydalı olmaya çalışalım!

Benim size hediyem : Dinner for One
http://www.youtube.com/watch?v=eUbEVg5KNt8
http://www.youtube.com/watch?v=NDqD0Dz_J-M

"Dünyada her şey için, maddiyat için, maneviyat için, muvaffakiyet için, en hakiki mürşit ilimdir, fendir; ilim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Yalnız, ilim ve fennin yaşadığımız her dakikadaki safhalarının tekâmülünü idrak etmek ve terakkiyatını zamanında takip eylemek şarttır. " Mustafa Kemal ATATÜRK

 
0

Yeni yılın hepimize güzellikler getirmesini diliyorum. Herşey gönlünüzce olsun!...

Guten Rutsch und ein frohes neues Jahr!

:)-D

 
0

Yeni yılda, her şeyin gönlünüzce olmasını diler, tüm beklentilerinizin gerçekleşmesini temenni ederim. :)o

Wünsche allen ein frohes, neues Jahr...

Mutlu yıllar...

 
0

Auch ich wünsche Euch allen, dass das kommende Jahr viel Gutes bringen wird, Gesundheit, Glück, Zufriedenheit.und Humor :):).

 
  
Arbeitet

Bitte Anmelden oder Registrieren
Almanca Türkçe Sözlük Forumu DasForum’a hoşgeldiniz! Almanca öğrenmek isteyenlerin, Almanca öğretmenlerinin, Almanca eğitmenlerinin, çevirmenlerin ve mesleği gereği Almanca ile içli dışlı olan herkesin ihtiyacına uygun 25 bin civarında üstün kaliteli kaydın yer aldığı forumun kullanımı tamamen ücretsizdir. Forumda yer alan metinleri okumak için kaydolmanıza gerek yoktur. Yeni bir konu açmak ya da forumdaki bir yazıya cevap yazmak isteyenlerin ise DasForum’da ücretsiz bir hesap açmaları gerekmektedir.

DasForum’da saygın bir üslup ve dostane bir atmosferin hakim olduğunu özellikle belirtmekte fayda var.  Forumdaki bir diğer önemli konu ise soruların soruluş şekliyle ilgili. Bu yüzden DasForum’da yeni bir konu açmadan önce forum içinde araştırma yapmanın yanı sıra, Almanca dilinde yazılmış bu metni ve bu metne cevaben yazılı Türkçe metni okumanızı salık veririz.


Herzlich willkommen im kostenlosen, originalen deutsch-türkischen Lern- und Übersetzungsforum von DasSözlük! Das Forum ist ein Teil von DasSözlük und dient als kostenlose Austauschplattform für alle User. professionelle Übersetzer, Sprachwissenschaftler, Lehrer, Autoren, Journalisten sind hier genauso willkommen wie Türkisch-Lernende oder andere Laien.
LÜTFEN DİKKAT:

Eski CafeUni-hesaplarının tamamına yakınını yeniden kullanıma açmayı başarabildik. Forumdaki eski hesabını aktifleştirmek isteyenlerin şifremi unuttum fonksiyonunu kullanması rica olunur.
Eski forum kayıtlarının DasSözlük’e aktarımı esnasında bazı yazıların yanlışlıkla farklı bir rumuz altında yayına girdiğini tespit ettik. Aktarım işleminin bu amaç için geliştirdiğimiz özel bir yazılım ile yapıldığını belirtir bu durumdan olumsuz etkilenen tüm kullanıcıların affına sığınırız. Sözkonusu sorunu elle düzeltmek bir hayli meşakatli olacağı için çok gerekmediği müddetçe bu şekilde devam edilmesi ricamızı kabul etmenizi dileriz.

CafeUnis alte Forum ist wieder online! Wer sich im Forum einloggen will, wird gebeten die „Kennwort-Vergessen-Funktion“ zu benutzen. Wir konnten fast alle Accounts retten.


AFRtour: Almanya Fuar Turu B2B Partneriniz. Transfer, rehber, şehir turu, otel vb.

Baklava7 : Baklava AVM’si. Dünyanın ilk tatlı ürünler sipariş pazarı

SuperSözlük: Büyük Türkçe deyimler, atasözleri, eş, benzer ve zıt anlamlılar sözlüğü.

WebDolmetscher: Alman mahkemeleri ve devlet dairelerinde geçerli Türkçe-Almanca mükemmel çeviri.