Almanca Türkçe Sözlük Forum

Istanbul  


0

Sevgili arkadaslar,

ich fliege übermorgen für 4 Tage nach Istanbul>:D< nach meinem letzten Besuch sind zwanzig Jahre vergangen und ich glaube, ich werde die Stadt nicht mehr wiedererkennen(:P) Hat jemand vielleicht ein paar gastronomische Geheimtipps für mich ? Bei meinem letzten Besuch standen uns Istanbuler Bekannte zur Seite; über die Jahre ist der Kontakt leider abgebrochen und nun sind wir ganz auf uns gestellt.

Über Tipps jedweder Art würde ich mich sehr freuen :)

 
0

Asmalımescit :)-D

 
0

in kadıköy (balık pazarı ) çiya restaurant, richtig gut, stand sogar in NYT.
in üsküdar= kanaat lokantası. allerdings in beiden R's kein alkohol..
gegenüber süleymaniye moschee lohnt es sich "kuru fasulye" zu essen.

 
0

Schade, dass ich den Beitrag erst jetzt lese. Wie war´s denn ?

 
0

Istanbul ist immer märchenhaft

"Dünyada her şey için, maddiyat için, maneviyat için, muvaffakiyet için, en hakiki mürşit ilimdir, fendir; ilim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Yalnız, ilim ve fennin yaşadığımız her dakikadaki safhalarının tekâmülünü idrak etmek ve terakkiyatını zamanında takip eylemek şarttır. " Mustafa Kemal ATATÜRK

 
0

"Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri" sind besonders zu empfehlen (Preise, Bedienung, Hygiene etc. alles bestens, kein Alkohol):

Arnavutköy: Arnavutköy Cd. No:1 Beşiktaş
Avcılar: Dr. Sadık Ahmet Cd. Deniz Köşkler Mah. Eski İETT Kampı /AVCILAR
Beykoz Korusu: Gümüşsuyu Mah. Kemerüstü Sk. (Eski Hasır Restorant'ın Yeri) Beykoz
Çubuklu: Çubuklu Cad. Hayal Kahvesi Yanı Burunbahçe / Beykoz
Çamlıca:Turistik Çamlıca Cad. Büyük Çamlıca
Dolmabahçe: Dolmabahçe sarayı karşısında
Dragos: Aşağı Kordon Boyu Mh.Turgut Özal Bulvarı No:1 Dragos/KARTAL
Fethipaşa: Kuzguncuk Mah. Paşa Limanı Cad. Nacak Sk. No:6 / Üsküdar (sehr zu empfehlen, fand besser als "Katibim". "Kanaat Lokantası" ist u. bleibt Nr. 1 in Üsküdar :D" title=">:D" class="bbcode_smiley" /><)
Florya: İtfaiye Arkası Florya/Yeşilköy
Gözdağı: Dumlu Pınar Mah. Gözdağı Cad /Pendik
Haliç: Abdülezel Paşa caddesi Kadir Has Üniversitesi Karşısı
İstinye: Emirgan Cd. No:108 / İstinye
Kasımpaşa: Evliya Çelebi Cad.Bedrettin Mah. Haliç Tersanesi Yanı No:4 /Kasımpaşa
Küçükçekmece: Fatih Mah. Yalı Cad. Altın Sok. Göl Kenarı
Topkapı
Zeytinburnu

Mehr Infos: http://tesislerimiz.ibb.gov.tr/Default.aspx

Als İstanbuler würde ich die besten Restaurants trotzdem nicht verraten wollen, da sonst alle dorthin kämen :)

 
  
Arbeitet

Bitte Anmelden oder Registrieren
Almanca Türkçe Sözlük Forumu DasForum’a hoşgeldiniz! Almanca öğrenmek isteyenlerin, Almanca öğretmenlerinin, Almanca eğitmenlerinin, çevirmenlerin ve mesleği gereği Almanca ile içli dışlı olan herkesin ihtiyacına uygun 25 bin civarında üstün kaliteli kaydın yer aldığı forumun kullanımı tamamen ücretsizdir. Forumda yer alan metinleri okumak için kaydolmanıza gerek yoktur. Yeni bir konu açmak ya da forumdaki bir yazıya cevap yazmak isteyenlerin ise DasForum’da ücretsiz bir hesap açmaları gerekmektedir.

DasForum’da saygın bir üslup ve dostane bir atmosferin hakim olduğunu özellikle belirtmekte fayda var.  Forumdaki bir diğer önemli konu ise soruların soruluş şekliyle ilgili. Bu yüzden DasForum’da yeni bir konu açmadan önce forum içinde araştırma yapmanın yanı sıra, Almanca dilinde yazılmış bu metni ve bu metne cevaben yazılı Türkçe metni okumanızı salık veririz.


Herzlich willkommen im kostenlosen, originalen deutsch-türkischen Lern- und Übersetzungsforum von DasSözlük! Das Forum ist ein Teil von DasSözlük und dient als kostenlose Austauschplattform für alle User. professionelle Übersetzer, Sprachwissenschaftler, Lehrer, Autoren, Journalisten sind hier genauso willkommen wie Türkisch-Lernende oder andere Laien.
LÜTFEN DİKKAT:

Eski CafeUni-hesaplarının tamamına yakınını yeniden kullanıma açmayı başarabildik. Forumdaki eski hesabını aktifleştirmek isteyenlerin şifremi unuttum fonksiyonunu kullanması rica olunur.
Eski forum kayıtlarının DasSözlük’e aktarımı esnasında bazı yazıların yanlışlıkla farklı bir rumuz altında yayına girdiğini tespit ettik. Aktarım işleminin bu amaç için geliştirdiğimiz özel bir yazılım ile yapıldığını belirtir bu durumdan olumsuz etkilenen tüm kullanıcıların affına sığınırız. Sözkonusu sorunu elle düzeltmek bir hayli meşakatli olacağı için çok gerekmediği müddetçe bu şekilde devam edilmesi ricamızı kabul etmenizi dileriz.

CafeUnis alte Forum ist wieder online! Wer sich im Forum einloggen will, wird gebeten die „Kennwort-Vergessen-Funktion“ zu benutzen. Wir konnten fast alle Accounts retten.


AFRtour: Almanya Fuar Turu B2B Partneriniz. Transfer, rehber, şehir turu, otel vb.

Baklava7 : Baklava AVM’si. Dünyanın ilk tatlı ürünler sipariş pazarı

SuperSözlük: Büyük Türkçe deyimler, atasözleri, eş, benzer ve zıt anlamlılar sözlüğü.

WebDolmetscher: Alman mahkemeleri ve devlet dairelerinde geçerli Türkçe-Almanca mükemmel çeviri.