Almanca Türkçe Sözlük Forum

Einstufungstest Dolmetscher / Übersetzer  


0

Merhaba degerli arkadaslar,
Ich wollte gerne in die runde fragen, ob jmd schon mal den Einstufungstest in Hamburg oder Magdeburg für Dolmetscher und Übersetzer an der Uni absolviert hat. ßßÜber eine Antwort würde ich mich freuen.

 
0

Einstufungstest?

In Baden-Württemberg ist so etwas nicht bekannt.

Würden Sie bitte mehr darüber schreiben?

 
0

Hallo,
Man kann sich sowohl in Hamburg oder in Magdeburg für diesesmstudium bewerben. Nach den Vorraussetzungen ist ein solcher Einstufungstest zu bestehen.
Weitere Infos hier. https://www.hs-magdeburg.de/weiterbildung/angebote/zertifikat/dolmetschen-und-uebersetzen
Danke mich das evt. Schon jmd so ein Test absolviert hat oä.
Viele Grüße
Samet

 
0

Hallo Samet,

ich habe mich auf der Seite umgeschaut und fand es sehr interessant. Wie werden diese Studenten dann vereidigt? Oder ist die Vereidigung mit dem Studienabschluss gleichgesetzt?

 
0

Natalya schrieb:
Oder ist die Vereidigung mit dem Studienabschluss gleichgesetzt?

Nicht doch!
Dann hätten die Gerichte über 3 Millionen Akademiker, die zugleich als Dolmetscher und Übersetzer auf Arbeitssuche gehen.
:D

 
0

bei der Einstufung werden sie wahrscheinlich feststellen, wie gut man die Fremdsprache beherrscht, in der man das Studium erst zu absolvieren hat.

"Dünyada her şey için, maddiyat için, maneviyat için, muvaffakiyet için, en hakiki mürşit ilimdir, fendir; ilim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Yalnız, ilim ve fennin yaşadığımız her dakikadaki safhalarının tekâmülünü idrak etmek ve terakkiyatını zamanında takip eylemek şarttır. " Mustafa Kemal ATATÜRK

 
  
Arbeitet

Bitte Anmelden oder Registrieren
Almanca Türkçe Sözlük Forumu DasForum’a hoşgeldiniz! Almanca öğrenmek isteyenlerin, Almanca öğretmenlerinin, Almanca eğitmenlerinin, çevirmenlerin ve mesleği gereği Almanca ile içli dışlı olan herkesin ihtiyacına uygun 25 bin civarında üstün kaliteli kaydın yer aldığı forumun kullanımı tamamen ücretsizdir. Forumda yer alan metinleri okumak için kaydolmanıza gerek yoktur. Yeni bir konu açmak ya da forumdaki bir yazıya cevap yazmak isteyenlerin ise DasForum’da ücretsiz bir hesap açmaları gerekmektedir.

DasForum’da saygın bir üslup ve dostane bir atmosferin hakim olduğunu özellikle belirtmekte fayda var.  Forumdaki bir diğer önemli konu ise soruların soruluş şekliyle ilgili. Bu yüzden DasForum’da yeni bir konu açmadan önce forum içinde araştırma yapmanın yanı sıra, Almanca dilinde yazılmış bu metni ve bu metne cevaben yazılı Türkçe metni okumanızı salık veririz.


Herzlich willkommen im kostenlosen, originalen deutsch-türkischen Lern- und Übersetzungsforum von DasSözlük! Das Forum ist ein Teil von DasSözlük und dient als kostenlose Austauschplattform für alle User. professionelle Übersetzer, Sprachwissenschaftler, Lehrer, Autoren, Journalisten sind hier genauso willkommen wie Türkisch-Lernende oder andere Laien.
LÜTFEN DİKKAT:

Eski CafeUni-hesaplarının tamamına yakınını yeniden kullanıma açmayı başarabildik. Forumdaki eski hesabını aktifleştirmek isteyenlerin şifremi unuttum fonksiyonunu kullanması rica olunur.
Eski forum kayıtlarının DasSözlük’e aktarımı esnasında bazı yazıların yanlışlıkla farklı bir rumuz altında yayına girdiğini tespit ettik. Aktarım işleminin bu amaç için geliştirdiğimiz özel bir yazılım ile yapıldığını belirtir bu durumdan olumsuz etkilenen tüm kullanıcıların affına sığınırız. Sözkonusu sorunu elle düzeltmek bir hayli meşakatli olacağı için çok gerekmediği müddetçe bu şekilde devam edilmesi ricamızı kabul etmenizi dileriz.

CafeUnis alte Forum ist wieder online! Wer sich im Forum einloggen will, wird gebeten die „Kennwort-Vergessen-Funktion“ zu benutzen. Wir konnten fast alle Accounts retten.


AFRtour: Almanya Fuar Turu B2B Partneriniz. Transfer, rehber, şehir turu, otel vb.

Baklava7 : Baklava AVM’si. Dünyanın ilk tatlı ürünler sipariş pazarı

SuperSözlük: Büyük Türkçe deyimler, atasözleri, eş, benzer ve zıt anlamlılar sözlüğü.

WebDolmetscher: Alman mahkemeleri ve devlet dairelerinde geçerli Türkçe-Almanca mükemmel çeviri.