Almanca Türkçe Sözlük Forum

21 Aralık 2012 - Maya Takvimi Kıyamet Günü  


0

Günaydın Arkadaşlar,

Kıyamet saat kaçta kopacak? Bileniniz var mı acaba? :)

Hepinize güzel bir gün dilerim... ( Kıyamet kopmazsa tabii) :)

Selamlar

 
0

bitirmediğiniz işleriniz varsa, kıyamet kopar
noel veya yeni yıl hediyenizi almamışsanız kıyamet kopar
evlenme yıl dönümünü unutursanız kıyamet kopar

mayalar kendilerinin ne zaman yok olacaklarını bilememiş
bizimkini mi bilecek?

"Dünyada her şey için, maddiyat için, maneviyat için, muvaffakiyet için, en hakiki mürşit ilimdir, fendir; ilim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Yalnız, ilim ve fennin yaşadığımız her dakikadaki safhalarının tekâmülünü idrak etmek ve terakkiyatını zamanında takip eylemek şarttır. " Mustafa Kemal ATATÜRK

 
0

Nasrettin hocaya sormuşlar, kıyamet ne zaman kopacak diye, Nasrettin hoca şöyle cevap vermiş, KIYAMET BEN ÖLDÜĞÜMDE KOPACAK.

 
0

GÜZEL! :)

 
0

Bir yandan Mars'a "Curiosity" kaşif robotu gönderip, Cern'de atom parçacıklarını çarpıştırırken, diğer yandan da insanların en ilkel dürtülerini gıdıklayan birileri var... Neden acaba?

 
0

Kıyamet sadece 21 aralıkta vefat edip bu dünyadan ayrılanlar için koptu. Mesela benim 21 aralıkta ölen abim gibi!

 
0

Başın sağ olsun!
Ölüm de doğum gibidir!
Yıldızların parçasıyız, devamlı değişim halindeyiz.

"Dünyada her şey için, maddiyat için, maneviyat için, muvaffakiyet için, en hakiki mürşit ilimdir, fendir; ilim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Yalnız, ilim ve fennin yaşadığımız her dakikadaki safhalarının tekâmülünü idrak etmek ve terakkiyatını zamanında takip eylemek şarttır. " Mustafa Kemal ATATÜRK

 
0

Başın sağ olsun!
Rahmet olsun göçüp gidenlere.

Ölüm âsûde bahâr ülkesidir bir rinde;
Gönlü her yerde buhurdan gibi yıllarca tüter.
Ve serin serviler altında kalan kabrinde
Her seher bir gül açar; her gece bir bülbül öter

Yahya Kemal BEYATLI

 
0

Gerçekten çok komik ve ilginç bir durum. :)

 
0

Yeti schrieb:


> Gerçekten çok komik ve ilginç bir durum. :)

(tu) :)

Kıyamete özel ''Kıyamet Menüsü' bile oluşturmuşlar Şirince'de... :)

Kıyamet çorbası
Ateş pilavı
Yasak Elma Tatlısı
Cennet Kebabı
Son Dem Çayı

 
0

> Kıyamete özel ''Kıyamet Menüsü' bile
> oluşturmuşlar Şirince'de... :)
>
>
> Kıyamet çorbası
> Ateş pilavı
> Yasak Elma Tatlısı
> Cennet Kebabı
> Son Dem Çayı

(tu) :)

 
  
Arbeitet

Bitte Anmelden oder Registrieren
Almanca Türkçe Sözlük Forumu DasForum’a hoşgeldiniz! Almanca öğrenmek isteyenlerin, Almanca öğretmenlerinin, Almanca eğitmenlerinin, çevirmenlerin ve mesleği gereği Almanca ile içli dışlı olan herkesin ihtiyacına uygun 25 bin civarında üstün kaliteli kaydın yer aldığı forumun kullanımı tamamen ücretsizdir. Forumda yer alan metinleri okumak için kaydolmanıza gerek yoktur. Yeni bir konu açmak ya da forumdaki bir yazıya cevap yazmak isteyenlerin ise DasForum’da ücretsiz bir hesap açmaları gerekmektedir.

DasForum’da saygın bir üslup ve dostane bir atmosferin hakim olduğunu özellikle belirtmekte fayda var.  Forumdaki bir diğer önemli konu ise soruların soruluş şekliyle ilgili. Bu yüzden DasForum’da yeni bir konu açmadan önce forum içinde araştırma yapmanın yanı sıra, Almanca dilinde yazılmış bu metni ve bu metne cevaben yazılı Türkçe metni okumanızı salık veririz.


Herzlich willkommen im kostenlosen, originalen deutsch-türkischen Lern- und Übersetzungsforum von DasSözlük! Das Forum ist ein Teil von DasSözlük und dient als kostenlose Austauschplattform für alle User. professionelle Übersetzer, Sprachwissenschaftler, Lehrer, Autoren, Journalisten sind hier genauso willkommen wie Türkisch-Lernende oder andere Laien.
LÜTFEN DİKKAT:

Eski CafeUni-hesaplarının tamamına yakınını yeniden kullanıma açmayı başarabildik. Forumdaki eski hesabını aktifleştirmek isteyenlerin şifremi unuttum fonksiyonunu kullanması rica olunur.
Eski forum kayıtlarının DasSözlük’e aktarımı esnasında bazı yazıların yanlışlıkla farklı bir rumuz altında yayına girdiğini tespit ettik. Aktarım işleminin bu amaç için geliştirdiğimiz özel bir yazılım ile yapıldığını belirtir bu durumdan olumsuz etkilenen tüm kullanıcıların affına sığınırız. Sözkonusu sorunu elle düzeltmek bir hayli meşakatli olacağı için çok gerekmediği müddetçe bu şekilde devam edilmesi ricamızı kabul etmenizi dileriz.

CafeUnis alte Forum ist wieder online! Wer sich im Forum einloggen will, wird gebeten die „Kennwort-Vergessen-Funktion“ zu benutzen. Wir konnten fast alle Accounts retten.


AFRtour: Almanya Fuar Turu B2B Partneriniz. Transfer, rehber, şehir turu, otel vb.

Baklava7 : Baklava AVM’si. Dünyanın ilk tatlı ürünler sipariş pazarı

SuperSözlük: Büyük Türkçe deyimler, atasözleri, eş, benzer ve zıt anlamlılar sözlüğü.

WebDolmetscher: Alman mahkemeleri ve devlet dairelerinde geçerli Türkçe-Almanca mükemmel çeviri.