Almanca Türkçe Sözlük Forum

Jetzt Neu. Cafeuni iPhone App  


0

Hallo liebe Freunde,
wir haben unsere iPhone App fertig gestellt. Nun ist es möglich schnell von unterwegs mit dem iPhone unser Wörterbuch abzufragen. Wie immer wird die Übersetzung automatisch von türkisch auf deutsch umgestellt. Wenn man das einzelne Ergebnis antippt erhält man weitere Informationen. Im Augenblick werden jedoch nur direkte Treffer angezeigt, um die Übersichtlichkeit zu wahren. Ich hoffe die App gefällt Euch. Eine türkische Oberfläche werden wir noch nachliefern. Ich hoffe jedoch, dass Euch die App auch in nur deutsch gefällt. Die App ist kostenlos. Wer ein iPad hat und Lust und Zeit hat, könnte uns eine Rückmeldung geben ob die App dort auch funktioniert.

Hier der Link zu Cafeuni iTunes.

 
0

(tu)(tu):)

 
0

Du hast eine gute Tat vollbracht Karsten, danke ! :)-D

 
0

Auf dem iPad läuft die App ebenfalls tadellos.

 
0

Ich habe aber keine Iphone :(
Kommt auch für Android ?

 
0

Ellerinize saglik, cok güzel olmus. Hem Ipad hem de Iphon, ikiside programi cok güzel
calistiriyorlar. Fakat bazi kolayliklar eklenebilirse, cok daha güzel bir App olabilir.
Mesela, aradigimiz sözcügün bir kac harfini girdikten sonra karsimiza tipki internet sayfasinda oldugu gibi secenekler cikabilir.
Su anki versiyonda aradigimiz kelimeyi dogru olarak yazmazsak, maalesef bulamiyoruz. Bence bu cok önemli bir özellik.

Iyi calismalar

 
0

Ich hab kein iPhone mehr.. also will ich fragen ob diese app für Android auch kommt? Bitte geben Sie eine Antwort
Danke im Voraus.

 
0

Hallo Oldzaj,

leider haben wir momentan keine Möglichkeit eine App für die Android-Geräte in den kommenden Monaten zu entwickeln. Sie ist aber in Planung und wird so bald wie möglich zur Nutzung gestellt.

Viele Grüße
Mustafa

Wer ständig glücklich sein will, muss sich oft verändern | Konfuzius.

 
  
Arbeitet

Bitte Anmelden oder Registrieren
Almanca Türkçe Sözlük Forumu DasForum’a hoşgeldiniz! Almanca öğrenmek isteyenlerin, Almanca öğretmenlerinin, Almanca eğitmenlerinin, çevirmenlerin ve mesleği gereği Almanca ile içli dışlı olan herkesin ihtiyacına uygun 25 bin civarında üstün kaliteli kaydın yer aldığı forumun kullanımı tamamen ücretsizdir. Forumda yer alan metinleri okumak için kaydolmanıza gerek yoktur. Yeni bir konu açmak ya da forumdaki bir yazıya cevap yazmak isteyenlerin ise DasForum’da ücretsiz bir hesap açmaları gerekmektedir.

DasForum’da saygın bir üslup ve dostane bir atmosferin hakim olduğunu özellikle belirtmekte fayda var.  Forumdaki bir diğer önemli konu ise soruların soruluş şekliyle ilgili. Bu yüzden DasForum’da yeni bir konu açmadan önce forum içinde araştırma yapmanın yanı sıra, Almanca dilinde yazılmış bu metni ve bu metne cevaben yazılı Türkçe metni okumanızı salık veririz.


Herzlich willkommen im kostenlosen, originalen deutsch-türkischen Lern- und Übersetzungsforum von DasSözlük! Das Forum ist ein Teil von DasSözlük und dient als kostenlose Austauschplattform für alle User. professionelle Übersetzer, Sprachwissenschaftler, Lehrer, Autoren, Journalisten sind hier genauso willkommen wie Türkisch-Lernende oder andere Laien.
LÜTFEN DİKKAT:

Eski CafeUni-hesaplarının tamamına yakınını yeniden kullanıma açmayı başarabildik. Forumdaki eski hesabını aktifleştirmek isteyenlerin şifremi unuttum fonksiyonunu kullanması rica olunur.
Eski forum kayıtlarının DasSözlük’e aktarımı esnasında bazı yazıların yanlışlıkla farklı bir rumuz altında yayına girdiğini tespit ettik. Aktarım işleminin bu amaç için geliştirdiğimiz özel bir yazılım ile yapıldığını belirtir bu durumdan olumsuz etkilenen tüm kullanıcıların affına sığınırız. Sözkonusu sorunu elle düzeltmek bir hayli meşakatli olacağı için çok gerekmediği müddetçe bu şekilde devam edilmesi ricamızı kabul etmenizi dileriz.

CafeUnis alte Forum ist wieder online! Wer sich im Forum einloggen will, wird gebeten die „Kennwort-Vergessen-Funktion“ zu benutzen. Wir konnten fast alle Accounts retten.


AFRtour: Almanya Fuar Turu B2B Partneriniz. Transfer, rehber, şehir turu, otel vb.

Baklava7 : Baklava AVM’si. Dünyanın ilk tatlı ürünler sipariş pazarı

SuperSözlük: Büyük Türkçe deyimler, atasözleri, eş, benzer ve zıt anlamlılar sözlüğü.

WebDolmetscher: Alman mahkemeleri ve devlet dairelerinde geçerli Türkçe-Almanca mükemmel çeviri.