Almanca Türkçe Sözlük Forum

Almanca Öğrenmemde Güçlüklerim  


0

Merhaba arkadaşlar,

Kendimden kısaca bahsedeyim, 21 yaşında 1. sınıf üniversite öğrencisiyim. Mezun olana kadar Almanca öğrenmek gayem.

Daylight Almanca ile 10 video ders bitirebildim ama çok sıkıcı. Sürekli aynı kalıplar cümle kurması ve hocanın peltekçe telaffuz çabası kasvetli bir öğrenme süreci geçiriyor.

İnternetten Schritte International 1 ( Kursbuch und Arbeitsbuch)kitabını indirdim. İlk baştan güzel gidiyordu ama buda canımı sıkmaya başladı. (Şu an Lektion 4- Meine Wohnung ‘ dayım.)

Her bölümün başındaki “Sehen Sie die Fotos an und hören Sie.” Kısmı sinirden deli ediyor beni. Cümleleri yakalayamıyorum. Yakalayamayınca da sorulara cevap veremiyorum. Cevap veremeyince de öğrenmemi engelliyor. Buda beni deli ediyor.

Şu an öğrenmekten vazgeçiyorum gibi…

Bana yöntem önerin arkadaşlarım. Bu dili 3.5 senede öğreneyim.

 
0

Sana tavsiyem, varsa bulunduğun ildeki Alman Kültür Merkezinden yardım alman. Orada hem kitap, hem de CD'ler ödünç alıp biraz daha geliştirebilirsin. Birde Almanca kursuna devam edebilirsin.

 
0

1) Almanca Kurs
2) Alman veya Almancı arkadaş bul!
3) Almanca oku, Almanca TV seyret, Almanca radyo dinle!
4) Tatillerinde Almanya'ya gelmeye çalış

"Dünyada her şey için, maddiyat için, maneviyat için, muvaffakiyet için, en hakiki mürşit ilimdir, fendir; ilim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Yalnız, ilim ve fennin yaşadığımız her dakikadaki safhalarının tekâmülünü idrak etmek ve terakkiyatını zamanında takip eylemek şarttır. " Mustafa Kemal ATATÜRK

 
0

Bu işler "sıkılmakla" olmaz. Şevkle ve ısrarla olur.

 
0

www.dw.de (Deutsche Welle) Internet adresinde Almanca öğrenmek için modern imkanlar bulunuyor, örn. video clipler, podcast dosyaları gibi. Açıklamalar Türkçe. Konular da gençlere yönelik!

 
0

Merhaba mmm,

ne diyeyim, bırak Almanca seni öğrensin! Şaka bir yana, arkadaşların değerli önerilerine ben de katılıyorum tabii ki.
Almanca öğrenmeyi zevkli bir uğraş haline getirmeye çalış; öyle hemencecik de delirme, henüz çok gençsin! :)

"Ben senin yaşındayken...." teranesiyle devam etmek istemiyorum elbette, ama mesela

Almanca deyimleri/atasözlerini kavramaya çalış/ezberle!

İki dilli (Almanca- Türkçe) hikaye, öykü vb. kitapları oku!

Bir Tandem-Partner bul; sen ona Türkçe o da sana Almanca öğretsin; birbirinizle yardımlaşın!

CafeUni'yi takip et!

Sevgili Kantürk; "Almancı" arkadaş bul demiş. " Almancı" - "Deutschländer"
hmmm...:) dilim tutuldu, ne diyeceğimi bilemedim bu kavram karşısında.8-)

Sana başarılar dilerim! ! Azimle,hırsla bu işin üstesinden gelirsin sen!

Selamlar

 
0

Ben Almanca öğrenmeye başladığımda elimde Türkçe açıklamalı bir Almanca gramer kitabı vardı (Türkiye’de basılmış). Bana çok yararı oldu. Daha sonra da Inlingua’da sekiz ay süren bir Almanca kursuna katıldım. Kantürk’ün de dediği gibi Almanca TV izlemenin iyi olacağını kendi deneyimime dayanarak söyleyebilirim. Ben TV izlerken elimde bir de sözlük vardı ve zaman zaman duyduğum kelimelerin anlamlarına bakıyordum.

 
  
Arbeitet

Bitte Anmelden oder Registrieren
Almanca Türkçe Sözlük Forumu DasForum’a hoşgeldiniz! Almanca öğrenmek isteyenlerin, Almanca öğretmenlerinin, Almanca eğitmenlerinin, çevirmenlerin ve mesleği gereği Almanca ile içli dışlı olan herkesin ihtiyacına uygun 25 bin civarında üstün kaliteli kaydın yer aldığı forumun kullanımı tamamen ücretsizdir. Forumda yer alan metinleri okumak için kaydolmanıza gerek yoktur. Yeni bir konu açmak ya da forumdaki bir yazıya cevap yazmak isteyenlerin ise DasForum’da ücretsiz bir hesap açmaları gerekmektedir.

DasForum’da saygın bir üslup ve dostane bir atmosferin hakim olduğunu özellikle belirtmekte fayda var.  Forumdaki bir diğer önemli konu ise soruların soruluş şekliyle ilgili. Bu yüzden DasForum’da yeni bir konu açmadan önce forum içinde araştırma yapmanın yanı sıra, Almanca dilinde yazılmış bu metni ve bu metne cevaben yazılı Türkçe metni okumanızı salık veririz.


Herzlich willkommen im kostenlosen, originalen deutsch-türkischen Lern- und Übersetzungsforum von DasSözlük! Das Forum ist ein Teil von DasSözlük und dient als kostenlose Austauschplattform für alle User. professionelle Übersetzer, Sprachwissenschaftler, Lehrer, Autoren, Journalisten sind hier genauso willkommen wie Türkisch-Lernende oder andere Laien.
LÜTFEN DİKKAT:

Eski CafeUni-hesaplarının tamamına yakınını yeniden kullanıma açmayı başarabildik. Forumdaki eski hesabını aktifleştirmek isteyenlerin şifremi unuttum fonksiyonunu kullanması rica olunur.
Eski forum kayıtlarının DasSözlük’e aktarımı esnasında bazı yazıların yanlışlıkla farklı bir rumuz altında yayına girdiğini tespit ettik. Aktarım işleminin bu amaç için geliştirdiğimiz özel bir yazılım ile yapıldığını belirtir bu durumdan olumsuz etkilenen tüm kullanıcıların affına sığınırız. Sözkonusu sorunu elle düzeltmek bir hayli meşakatli olacağı için çok gerekmediği müddetçe bu şekilde devam edilmesi ricamızı kabul etmenizi dileriz.

CafeUnis alte Forum ist wieder online! Wer sich im Forum einloggen will, wird gebeten die „Kennwort-Vergessen-Funktion“ zu benutzen. Wir konnten fast alle Accounts retten.


AFRtour: Almanya Fuar Turu B2B Partneriniz. Transfer, rehber, şehir turu, otel vb.

Baklava7 : Baklava AVM’si. Dünyanın ilk tatlı ürünler sipariş pazarı

SuperSözlük: Büyük Türkçe deyimler, atasözleri, eş, benzer ve zıt anlamlılar sözlüğü.

WebDolmetscher: Alman mahkemeleri ve devlet dairelerinde geçerli Türkçe-Almanca mükemmel çeviri.