Almanca Türkçe Sözlük Forum

Vorkasse für Aufträge  


0

Liebe Freunde,

Türkiye'deki kurumsal müsterilerden, isin karsiligini pesin olarak tahsil etmenin bir sakincasi var mi?
Tanimadigim müsterilerde böyle bir uygulama yapiyorum, ama Türkiye'li sirketler biraz "dariliyorlar"...

Ne diyorsunuz?

 
0

Ha natürliche Person ha juristische Person olmuş, önemli olan bir kişi ya da kurumun güvenirliği, güvenirlikte sıkıntı varsa ya da önceden çalışılmamış tanınmayan bir şahıs ya da kurumsa avans almak en iyisi. Tabi bunları yazmak kolay. Ben şahsen tutarı düşük işlerde avans almıyorum, gerçi büyük işlerde de almadım, şimdiye kadar sorun çıkmadı ama bundan sonra çıkmaz diyemeyiz.

Selam
Pico

 
0

[...]şimdiye kadar sorun çıkmadı[...]

Enteresan... Aslinda benim bilmek istedigim konu bu...

Bei natürlichen Personen, die ich nicht kenne, verlange ich immer Vorkasse. Weil ich nicht wissen kann, ob sie sich mit echtem Namen meldet. Bei Firmen in Deutschland gibt es zumindest eine Homepage mit Impressum (ladungsfähig Adresse), daher verzichte ich auf Vorkasse...

Danke für deinen Beitrag.

 
  
Arbeitet

Bitte Anmelden oder Registrieren
Almanca Türkçe Sözlük Forumu DasForum’a hoşgeldiniz! Almanca öğrenmek isteyenlerin, Almanca öğretmenlerinin, Almanca eğitmenlerinin, çevirmenlerin ve mesleği gereği Almanca ile içli dışlı olan herkesin ihtiyacına uygun 25 bin civarında üstün kaliteli kaydın yer aldığı forumun kullanımı tamamen ücretsizdir. Forumda yer alan metinleri okumak için kaydolmanıza gerek yoktur. Yeni bir konu açmak ya da forumdaki bir yazıya cevap yazmak isteyenlerin ise DasForum’da ücretsiz bir hesap açmaları gerekmektedir.

DasForum’da saygın bir üslup ve dostane bir atmosferin hakim olduğunu özellikle belirtmekte fayda var.  Forumdaki bir diğer önemli konu ise soruların soruluş şekliyle ilgili. Bu yüzden DasForum’da yeni bir konu açmadan önce forum içinde araştırma yapmanın yanı sıra, Almanca dilinde yazılmış bu metni ve bu metne cevaben yazılı Türkçe metni okumanızı salık veririz.


Herzlich willkommen im kostenlosen, originalen deutsch-türkischen Lern- und Übersetzungsforum von DasSözlük! Das Forum ist ein Teil von DasSözlük und dient als kostenlose Austauschplattform für alle User. professionelle Übersetzer, Sprachwissenschaftler, Lehrer, Autoren, Journalisten sind hier genauso willkommen wie Türkisch-Lernende oder andere Laien.
LÜTFEN DİKKAT:

Eski CafeUni-hesaplarının tamamına yakınını yeniden kullanıma açmayı başarabildik. Forumdaki eski hesabını aktifleştirmek isteyenlerin şifremi unuttum fonksiyonunu kullanması rica olunur.
Eski forum kayıtlarının DasSözlük’e aktarımı esnasında bazı yazıların yanlışlıkla farklı bir rumuz altında yayına girdiğini tespit ettik. Aktarım işleminin bu amaç için geliştirdiğimiz özel bir yazılım ile yapıldığını belirtir bu durumdan olumsuz etkilenen tüm kullanıcıların affına sığınırız. Sözkonusu sorunu elle düzeltmek bir hayli meşakatli olacağı için çok gerekmediği müddetçe bu şekilde devam edilmesi ricamızı kabul etmenizi dileriz.

CafeUnis alte Forum ist wieder online! Wer sich im Forum einloggen will, wird gebeten die „Kennwort-Vergessen-Funktion“ zu benutzen. Wir konnten fast alle Accounts retten.


AFRtour: Almanya Fuar Turu B2B Partneriniz. Transfer, rehber, şehir turu, otel vb.

Baklava7 : Baklava AVM’si. Dünyanın ilk tatlı ürünler sipariş pazarı

SuperSözlük: Büyük Türkçe deyimler, atasözleri, eş, benzer ve zıt anlamlılar sözlüğü.

WebDolmetscher: Alman mahkemeleri ve devlet dairelerinde geçerli Türkçe-Almanca mükemmel çeviri.