Almanca Türkçe Sözlük Forum

Türkische Landeskunde auf türkisch?  


0

Hallo liebe Freunde,

Ich bereite mich gerade auf die mündliche Prüfung als staatlich anerkannte Übersetzerin für Türkisch-Deutsch (Fremdsprache: Türkisch) vor.
Dafür bin ich auf der Suche nach einem türkischen Buch, das die türkische Landeskunde kompakt behandelt.
Für die deutsche Landeskunde z.B. habe ich so ein kompaktes Buch (Ulrich Daum: Deutsche Landeskunde, extra für angehende anerkannte Übersetzer oder Einbürgerungswillige vorbereitet) gefunden. Aber ein entsprechendes Buch für die türkische Landeskunde in türkischer Sprache habe ich leider nicht gefunden. Türkische Landeskunde in deutscher Sprache gibt es zwar, hilft mir aber nur gering, da ich für die Prüfung die türkischen Begriffe brauchen werde.

Kennt ihr so ein Buch? Oder habt ihr andere Tipps für mich?

 
0

Hallo Aisha,

ich habe leider keine Antwort auf deine Frage, jedoch interessieren mich ein paar Dinge, denn ich bereite mich zurzeit auf die schriftliche Prüfung zur staatlich anerkannten Übersetzerin vor.

Wo hast du denn deine schriftliche Prüfung abgelegt?
Welchen Bereich hattest du denn gewählt?
Hast du vielleicht nützliche Tipps für die schriftliche Prüfung?

Danke schonmal im Voraus

 
0

http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye

ve bu sahifenin kaynakçası

"Dünyada her şey için, maddiyat için, maneviyat için, muvaffakiyet için, en hakiki mürşit ilimdir, fendir; ilim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Yalnız, ilim ve fennin yaşadığımız her dakikadaki safhalarının tekâmülünü idrak etmek ve terakkiyatını zamanında takip eylemek şarttır. " Mustafa Kemal ATATÜRK

 
  
Arbeitet

Bitte Anmelden oder Registrieren
Almanca Türkçe Sözlük Forumu DasForum’a hoşgeldiniz! Almanca öğrenmek isteyenlerin, Almanca öğretmenlerinin, Almanca eğitmenlerinin, çevirmenlerin ve mesleği gereği Almanca ile içli dışlı olan herkesin ihtiyacına uygun 25 bin civarında üstün kaliteli kaydın yer aldığı forumun kullanımı tamamen ücretsizdir. Forumda yer alan metinleri okumak için kaydolmanıza gerek yoktur. Yeni bir konu açmak ya da forumdaki bir yazıya cevap yazmak isteyenlerin ise DasForum’da ücretsiz bir hesap açmaları gerekmektedir.

DasForum’da saygın bir üslup ve dostane bir atmosferin hakim olduğunu özellikle belirtmekte fayda var.  Forumdaki bir diğer önemli konu ise soruların soruluş şekliyle ilgili. Bu yüzden DasForum’da yeni bir konu açmadan önce forum içinde araştırma yapmanın yanı sıra, Almanca dilinde yazılmış bu metni ve bu metne cevaben yazılı Türkçe metni okumanızı salık veririz.


Herzlich willkommen im kostenlosen, originalen deutsch-türkischen Lern- und Übersetzungsforum von DasSözlük! Das Forum ist ein Teil von DasSözlük und dient als kostenlose Austauschplattform für alle User. professionelle Übersetzer, Sprachwissenschaftler, Lehrer, Autoren, Journalisten sind hier genauso willkommen wie Türkisch-Lernende oder andere Laien.
LÜTFEN DİKKAT:

Eski CafeUni-hesaplarının tamamına yakınını yeniden kullanıma açmayı başarabildik. Forumdaki eski hesabını aktifleştirmek isteyenlerin şifremi unuttum fonksiyonunu kullanması rica olunur.
Eski forum kayıtlarının DasSözlük’e aktarımı esnasında bazı yazıların yanlışlıkla farklı bir rumuz altında yayına girdiğini tespit ettik. Aktarım işleminin bu amaç için geliştirdiğimiz özel bir yazılım ile yapıldığını belirtir bu durumdan olumsuz etkilenen tüm kullanıcıların affına sığınırız. Sözkonusu sorunu elle düzeltmek bir hayli meşakatli olacağı için çok gerekmediği müddetçe bu şekilde devam edilmesi ricamızı kabul etmenizi dileriz.

CafeUnis alte Forum ist wieder online! Wer sich im Forum einloggen will, wird gebeten die „Kennwort-Vergessen-Funktion“ zu benutzen. Wir konnten fast alle Accounts retten.


AFRtour: Almanya Fuar Turu B2B Partneriniz. Transfer, rehber, şehir turu, otel vb.

Baklava7 : Baklava AVM’si. Dünyanın ilk tatlı ürünler sipariş pazarı

SuperSözlük: Büyük Türkçe deyimler, atasözleri, eş, benzer ve zıt anlamlılar sözlüğü.

WebDolmetscher: Alman mahkemeleri ve devlet dairelerinde geçerli Türkçe-Almanca mükemmel çeviri.