Almanca Türkçe Sözlük Forum

- WICHTIG - SUCHE FUNKTIONIERT WIEDER  


0

Liebe CafeUni-Freunde,

wir haben gerade leider ein "kleines" Problem. Das Wörterbuch lässt sich nur mit dem Browser Firefox nutzen. Entschuldigung... Karsten wird sich schnellstmöglich drum kümmern.

freundlichst
mustafa

Lösung siehe unten

Wer ständig glücklich sein will, muss sich oft verändern | Konfuzius.

 
0

Hallo Mustafa,

zum erwähnten kleinen Problem öffnen sich im oberen Bereich Werbebanner; schliesst man sie, öffnen sich wiederum neue ... ( Echt doof :S )

Ansonsten vielen Dank für CafeUni

Grüße

 
0

Hallo Zelos,
anscheinend hat Google etwas an seinem Bannercode verändert. Wir haben die Seite nun angepasst. Sollte nun wieder funktionieren.

VG

Karsten

Wer ständig glücklich sein will, muss sich oft verändern | Konfuzius.

 
0

Hallo Freunde,
nun sollte das Problem endgültig gelöst sein.
Leider war ich gestern krank, so dass ich mich nicht darum kümmern konnte.

Das Problem lag nun doch nicht an Google sondern am Forum selber.
Auf der Wörterbuchseite werden immer die aktuellsten Posts des Forums eingeblendet. Nun war jedoch ein Post so mit HTML Tags gespickt, dass dadurch die Wörterbuchseite durcheinandergewürfelt wurde.
Wir haben nun den Code so angepasst, dass die HTML Steuerzeichen aus dem Text gefiltert werden.

VG

Karsten

Wer ständig glücklich sein will, muss sich oft verändern | Konfuzius.

 
  
Arbeitet

Bitte Anmelden oder Registrieren
Almanca Türkçe Sözlük Forumu DasForum’a hoşgeldiniz! Almanca öğrenmek isteyenlerin, Almanca öğretmenlerinin, Almanca eğitmenlerinin, çevirmenlerin ve mesleği gereği Almanca ile içli dışlı olan herkesin ihtiyacına uygun 25 bin civarında üstün kaliteli kaydın yer aldığı forumun kullanımı tamamen ücretsizdir. Forumda yer alan metinleri okumak için kaydolmanıza gerek yoktur. Yeni bir konu açmak ya da forumdaki bir yazıya cevap yazmak isteyenlerin ise DasForum’da ücretsiz bir hesap açmaları gerekmektedir.

DasForum’da saygın bir üslup ve dostane bir atmosferin hakim olduğunu özellikle belirtmekte fayda var.  Forumdaki bir diğer önemli konu ise soruların soruluş şekliyle ilgili. Bu yüzden DasForum’da yeni bir konu açmadan önce forum içinde araştırma yapmanın yanı sıra, Almanca dilinde yazılmış bu metni ve bu metne cevaben yazılı Türkçe metni okumanızı salık veririz.


Herzlich willkommen im kostenlosen, originalen deutsch-türkischen Lern- und Übersetzungsforum von DasSözlük! Das Forum ist ein Teil von DasSözlük und dient als kostenlose Austauschplattform für alle User. professionelle Übersetzer, Sprachwissenschaftler, Lehrer, Autoren, Journalisten sind hier genauso willkommen wie Türkisch-Lernende oder andere Laien.
LÜTFEN DİKKAT:

Eski CafeUni-hesaplarının tamamına yakınını yeniden kullanıma açmayı başarabildik. Forumdaki eski hesabını aktifleştirmek isteyenlerin şifremi unuttum fonksiyonunu kullanması rica olunur.
Eski forum kayıtlarının DasSözlük’e aktarımı esnasında bazı yazıların yanlışlıkla farklı bir rumuz altında yayına girdiğini tespit ettik. Aktarım işleminin bu amaç için geliştirdiğimiz özel bir yazılım ile yapıldığını belirtir bu durumdan olumsuz etkilenen tüm kullanıcıların affına sığınırız. Sözkonusu sorunu elle düzeltmek bir hayli meşakatli olacağı için çok gerekmediği müddetçe bu şekilde devam edilmesi ricamızı kabul etmenizi dileriz.

CafeUnis alte Forum ist wieder online! Wer sich im Forum einloggen will, wird gebeten die „Kennwort-Vergessen-Funktion“ zu benutzen. Wir konnten fast alle Accounts retten.


AFRtour: Almanya Fuar Turu B2B Partneriniz. Transfer, rehber, şehir turu, otel vb.

Baklava7 : Baklava AVM’si. Dünyanın ilk tatlı ürünler sipariş pazarı

SuperSözlük: Büyük Türkçe deyimler, atasözleri, eş, benzer ve zıt anlamlılar sözlüğü.

WebDolmetscher: Alman mahkemeleri ve devlet dairelerinde geçerli Türkçe-Almanca mükemmel çeviri.