Almanca Türkçe Sözlük Forum

fesatlik, yalan dolan  


0

Wie sagt man in der deutschen Umgangssprache: 1.Biktim onun fenaliklarindan!
2.Yalan dolanlarini duymak istemiyorum!
3.Yalan dolanlarinin zararlari bizede dokunuyor, bu yüzden ondan uzak duruyorum!

Bitte um eure Hilfe!

Danke

 
0

Merhaba Lino1,

İmla ve tapaj hatalarına biraz dikkat etsen, yardımcı olmak bize daha kolay gelirdi. Kastettiğin nedir? “fasetlik” mi, “featlik” mi, “sarar” mı, “zarar” mı?

 
0

Entschuldige bitte Eva, ich wollte mein Kind trainieren lassen. Deshalb habe ich es ihm diktiert. Korrektur habe ich gemacht.

Vielen Dank für Deinen Hinweis!:)

 
0

1.Biktim onun fenaliklarindan!
Ich habe die Nase voll von ihren / seinen Gemeinheiten!
2.Yalan dolanlarini duymak istemiyorum!
Ich will ihre / seine Lügen / Lügengeschichten nicht mehr hören.
3.Yalan dolanlarinin zararlari bize de dokunuyor, bu yüzden ondan uzak duruyorum!
Seine / Ihre Lügen und Schwindeleien schaden uns auch, deshalb halte ich Abstand zu ihm / zu ihr / deshalb gehe ich auf Abstand.

 
0

Vielen Dank für deine kompetente Hilfe, genau das Wort hat uns gefehlt "Gemeinheiten" wir dachten eher an Umtriebe/ Machenschaften, wussten aber ganz genau, dass es weit von der Umgangssprache entfernt ist. Aber wir gesagt auf dieses Wort sind wir nicht gekommen.

 
0

Bitte schön. :)

 
0

eva hat wie oft eine sehr gute Übersetzung geliefert!

 
0

Wie wahr! Von Evas Beiträgen profitiere ich auch immer wieder. Es ist soooo schön, dass es das Forum, Eva u.v.a. gibt :D" title=">:D" class="bbcode_smiley" /><

 
0

Danke, liebe Freunde, aber ihr müsst es mit dem Lob auch nicht übertreiben.

 
  
Arbeitet

Bitte Anmelden oder Registrieren
Almanca Türkçe Sözlük Forumu DasForum’a hoşgeldiniz! Almanca öğrenmek isteyenlerin, Almanca öğretmenlerinin, Almanca eğitmenlerinin, çevirmenlerin ve mesleği gereği Almanca ile içli dışlı olan herkesin ihtiyacına uygun 25 bin civarında üstün kaliteli kaydın yer aldığı forumun kullanımı tamamen ücretsizdir. Forumda yer alan metinleri okumak için kaydolmanıza gerek yoktur. Yeni bir konu açmak ya da forumdaki bir yazıya cevap yazmak isteyenlerin ise DasForum’da ücretsiz bir hesap açmaları gerekmektedir.

DasForum’da saygın bir üslup ve dostane bir atmosferin hakim olduğunu özellikle belirtmekte fayda var.  Forumdaki bir diğer önemli konu ise soruların soruluş şekliyle ilgili. Bu yüzden DasForum’da yeni bir konu açmadan önce forum içinde araştırma yapmanın yanı sıra, Almanca dilinde yazılmış bu metni ve bu metne cevaben yazılı Türkçe metni okumanızı salık veririz.


Herzlich willkommen im kostenlosen, originalen deutsch-türkischen Lern- und Übersetzungsforum von DasSözlük! Das Forum ist ein Teil von DasSözlük und dient als kostenlose Austauschplattform für alle User. professionelle Übersetzer, Sprachwissenschaftler, Lehrer, Autoren, Journalisten sind hier genauso willkommen wie Türkisch-Lernende oder andere Laien.
LÜTFEN DİKKAT:

Eski CafeUni-hesaplarının tamamına yakınını yeniden kullanıma açmayı başarabildik. Forumdaki eski hesabını aktifleştirmek isteyenlerin şifremi unuttum fonksiyonunu kullanması rica olunur.
Eski forum kayıtlarının DasSözlük’e aktarımı esnasında bazı yazıların yanlışlıkla farklı bir rumuz altında yayına girdiğini tespit ettik. Aktarım işleminin bu amaç için geliştirdiğimiz özel bir yazılım ile yapıldığını belirtir bu durumdan olumsuz etkilenen tüm kullanıcıların affına sığınırız. Sözkonusu sorunu elle düzeltmek bir hayli meşakatli olacağı için çok gerekmediği müddetçe bu şekilde devam edilmesi ricamızı kabul etmenizi dileriz.

CafeUnis alte Forum ist wieder online! Wer sich im Forum einloggen will, wird gebeten die „Kennwort-Vergessen-Funktion“ zu benutzen. Wir konnten fast alle Accounts retten.


AFRtour: Almanya Fuar Turu B2B Partneriniz. Transfer, rehber, şehir turu, otel vb.

Baklava7 : Baklava AVM’si. Dünyanın ilk tatlı ürünler sipariş pazarı

SuperSözlük: Büyük Türkçe deyimler, atasözleri, eş, benzer ve zıt anlamlılar sözlüğü.

WebDolmetscher: Alman mahkemeleri ve devlet dairelerinde geçerli Türkçe-Almanca mükemmel çeviri.