Almanca Türkçe Sözlük Forum

cirtlak sesli  

Seite 2 / 2 Vor

0

eva.l schrieb:


> Neden hep bayan politikacıların görünüş,
> endam, ses, saç biçimi, kıyafetine yorum
> yapılıyor? Erkek politicıların çoğu da aynı
> şekilde sevimsiz ve çirkin görünüyor, yine de
> kimse bu özelliklerine yorum yapmıyor.
>
> Sonuçta kadınlara iktidarın yakışmadığını
> düşünüyorum. Erk erkeklere yakışıyor,
> değil mi? Bayanlarda tuhaf geliyor. İktidar
> seksidir, ama sadece erkeklerde.

Benim kesinlikle bu tür önyargılarım yok. Tam aksine, dünya politikasının kadınların eline geçmesi durumunda insanlığın çok kısa bir süre içinde huzura ve barışa kavuşabileceğinden hiç kuşkum yok. Dünyayı öteden beri sarsan ve sarsmaya devam eden güç kadınlar değil erkeklerdir. Bu sorun bence biz erkeklerin genetik yapısıyla ve tabii ki geleneksel rol dağılımı ve evrim psikolojisi ile ilgili.

 
0

Aslında genel olarak yazmıştım, hiç kimseyi şahsen eliştirmek istemedim. Ayrıca kadınların erkeklerden iyi olup daha iyi bir Dünya yaratabileceklerine de inanmıyorum...

 
0

eva.l schrieb:


> Aslında genel olarak yazmıştım, hiç kimseyi
> şahsen eliştirmek istemedim. Ayrıca
> kadınların erkeklerden iyi olup daha iyi bir
> Dünya yaratabileceklerine de inanmıyorum...

Doh doh.

 
0

........mit schriller Stimme

 
0

Merhaba Hepinize,
konunun biraz farli yere gidecegini tahmin etmemistim.
Bir arkadas Ägyptische Revolution un hakkinda Referat i vardi ve ozaman ki olay ve politikacilar hakkinda konusuluyordu.
Yukarda Bizim Encela abla, yani BK. A. Merkil kast edilmemisti. Ayrica onun kendisini nasil ifade ettigini ve konusurken ses tonunu nasil kullandigini da son derece basarili buluyorum, yaptigi politika ayri olabilir.

Burda bahsedilen Misir'da ki Revolution esnasinda Klinktin ablanin arada bir yaptigi konusmalardi. Iste devrim olursa artik size devlet para yardimi etmeyecek vs. Ve Revolution olunca da hemen onlara yardim eli uzatmak istekleri falan, iste bunlar..

Ayrica herkese tesekkür ederim.

Evacigim bende basarili bayanlardan cok hoslaniyorum. bu konuda bende kücük bir feministim :)

 
Seite 2 / 2 Vor
  
Arbeitet

Bitte Anmelden oder Registrieren
Almanca Türkçe Sözlük Forumu DasForum’a hoşgeldiniz! Almanca öğrenmek isteyenlerin, Almanca öğretmenlerinin, Almanca eğitmenlerinin, çevirmenlerin ve mesleği gereği Almanca ile içli dışlı olan herkesin ihtiyacına uygun 25 bin civarında üstün kaliteli kaydın yer aldığı forumun kullanımı tamamen ücretsizdir. Forumda yer alan metinleri okumak için kaydolmanıza gerek yoktur. Yeni bir konu açmak ya da forumdaki bir yazıya cevap yazmak isteyenlerin ise DasForum’da ücretsiz bir hesap açmaları gerekmektedir.

DasForum’da saygın bir üslup ve dostane bir atmosferin hakim olduğunu özellikle belirtmekte fayda var.  Forumdaki bir diğer önemli konu ise soruların soruluş şekliyle ilgili. Bu yüzden DasForum’da yeni bir konu açmadan önce forum içinde araştırma yapmanın yanı sıra, Almanca dilinde yazılmış bu metni ve bu metne cevaben yazılı Türkçe metni okumanızı salık veririz.


Herzlich willkommen im kostenlosen, originalen deutsch-türkischen Lern- und Übersetzungsforum von DasSözlük! Das Forum ist ein Teil von DasSözlük und dient als kostenlose Austauschplattform für alle User. professionelle Übersetzer, Sprachwissenschaftler, Lehrer, Autoren, Journalisten sind hier genauso willkommen wie Türkisch-Lernende oder andere Laien.
LÜTFEN DİKKAT:

Eski CafeUni-hesaplarının tamamına yakınını yeniden kullanıma açmayı başarabildik. Forumdaki eski hesabını aktifleştirmek isteyenlerin şifremi unuttum fonksiyonunu kullanması rica olunur.
Eski forum kayıtlarının DasSözlük’e aktarımı esnasında bazı yazıların yanlışlıkla farklı bir rumuz altında yayına girdiğini tespit ettik. Aktarım işleminin bu amaç için geliştirdiğimiz özel bir yazılım ile yapıldığını belirtir bu durumdan olumsuz etkilenen tüm kullanıcıların affına sığınırız. Sözkonusu sorunu elle düzeltmek bir hayli meşakatli olacağı için çok gerekmediği müddetçe bu şekilde devam edilmesi ricamızı kabul etmenizi dileriz.

CafeUnis alte Forum ist wieder online! Wer sich im Forum einloggen will, wird gebeten die „Kennwort-Vergessen-Funktion“ zu benutzen. Wir konnten fast alle Accounts retten.


AFRtour: Almanya Fuar Turu B2B Partneriniz. Transfer, rehber, şehir turu, otel vb.

Baklava7 : Baklava AVM’si. Dünyanın ilk tatlı ürünler sipariş pazarı

SuperSözlük: Büyük Türkçe deyimler, atasözleri, eş, benzer ve zıt anlamlılar sözlüğü.

WebDolmetscher: Alman mahkemeleri ve devlet dairelerinde geçerli Türkçe-Almanca mükemmel çeviri.