Almanca Türkçe Sözlük Forum

Für Haiti sagte Deutschland im Rahmen der EU-Hilfe 92 Millionen Euro und bilateral zusätzlich 39,4 Millionen Euro zu.  


0

üstteki cümlenin cevirisi lazim

 
0

A.T. schrieb:


> üstteki cümlenin cevirisi lazim

Emrin olur

Sevgili A.T.

üslubuna dikkat edip rica edersen sanırım yardımcı olacak veya olmak isteyecek birini daha kolay bulursun

 
0

ben emretmedimki. Sadece acele vermem gereken birkac tercüme metni var elimde ondan. Kusura bakmayin. Dedigim gibi emir asla söz konusu degil, sadece rica ediyorum

 
0

Cümleyi sadece başlıkta yazmasaydın daha uygun olurdu.

Haiti için Almanya, AB desteği kapsamında 92 milyon avro, ilaveten de iki taraflı (?) olarak 39.4 milyon avro vermeye söz vermiştir.

Kolay gelsin!

 
0

Merhaba A.T.

aslında sana daha önce yazmayı düşünmüştüm ama bu konuyu vesile bilerek Lahavle'nin uyarısının yerinde olduğunu bildirmke istedim. Ben de aynı şekilde düşünüyorum çünkü! Ve lütfen bundan sonra başlık yerine uzun uzun cümleler yerine anlamlı, içeriği özetleyen ve kısa bir kaç kelime yazar mısın?

Öte yandan benim ilgimi çeken bir nokta daha var. Yukarda şöyle bir cümle yazmışsın: "...acele vermem gereken birkac tercüme metni var..." Sen çevirmen olarak mı çalışıyorsun? Yani bu işten kazancını mı sağlıyorsun? Sadece merak ettim.

selam
Mustafa

Wer ständig glücklich sein will, muss sich oft verändern | Konfuzius.

 
  
Arbeitet

Bitte Anmelden oder Registrieren
Almanca Türkçe Sözlük Forumu DasForum’a hoşgeldiniz! Almanca öğrenmek isteyenlerin, Almanca öğretmenlerinin, Almanca eğitmenlerinin, çevirmenlerin ve mesleği gereği Almanca ile içli dışlı olan herkesin ihtiyacına uygun 25 bin civarında üstün kaliteli kaydın yer aldığı forumun kullanımı tamamen ücretsizdir. Forumda yer alan metinleri okumak için kaydolmanıza gerek yoktur. Yeni bir konu açmak ya da forumdaki bir yazıya cevap yazmak isteyenlerin ise DasForum’da ücretsiz bir hesap açmaları gerekmektedir.

DasForum’da saygın bir üslup ve dostane bir atmosferin hakim olduğunu özellikle belirtmekte fayda var.  Forumdaki bir diğer önemli konu ise soruların soruluş şekliyle ilgili. Bu yüzden DasForum’da yeni bir konu açmadan önce forum içinde araştırma yapmanın yanı sıra, Almanca dilinde yazılmış bu metni ve bu metne cevaben yazılı Türkçe metni okumanızı salık veririz.


Herzlich willkommen im kostenlosen, originalen deutsch-türkischen Lern- und Übersetzungsforum von DasSözlük! Das Forum ist ein Teil von DasSözlük und dient als kostenlose Austauschplattform für alle User. professionelle Übersetzer, Sprachwissenschaftler, Lehrer, Autoren, Journalisten sind hier genauso willkommen wie Türkisch-Lernende oder andere Laien.
LÜTFEN DİKKAT:

Eski CafeUni-hesaplarının tamamına yakınını yeniden kullanıma açmayı başarabildik. Forumdaki eski hesabını aktifleştirmek isteyenlerin şifremi unuttum fonksiyonunu kullanması rica olunur.
Eski forum kayıtlarının DasSözlük’e aktarımı esnasında bazı yazıların yanlışlıkla farklı bir rumuz altında yayına girdiğini tespit ettik. Aktarım işleminin bu amaç için geliştirdiğimiz özel bir yazılım ile yapıldığını belirtir bu durumdan olumsuz etkilenen tüm kullanıcıların affına sığınırız. Sözkonusu sorunu elle düzeltmek bir hayli meşakatli olacağı için çok gerekmediği müddetçe bu şekilde devam edilmesi ricamızı kabul etmenizi dileriz.

CafeUnis alte Forum ist wieder online! Wer sich im Forum einloggen will, wird gebeten die „Kennwort-Vergessen-Funktion“ zu benutzen. Wir konnten fast alle Accounts retten.


AFRtour: Almanya Fuar Turu B2B Partneriniz. Transfer, rehber, şehir turu, otel vb.

Baklava7 : Baklava AVM’si. Dünyanın ilk tatlı ürünler sipariş pazarı

SuperSözlük: Büyük Türkçe deyimler, atasözleri, eş, benzer ve zıt anlamlılar sözlüğü.

WebDolmetscher: Alman mahkemeleri ve devlet dairelerinde geçerli Türkçe-Almanca mükemmel çeviri.